Kohus käskis Lauryn Hillil vandenõuteooriate pärast nõustamisele minna

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. oktoober 2013 kell 16:40Screen Shot 2013-10-11 at 5.17.25 PMMitmete Grammyde võitja, laulja Lauryn Hill pääses eelmisel nädalal välja vanglast, kus ta istus maksude mittetasumise pärast. Juulis määrati lauljale  kolme kuu pikkune vanglakaristus ja lisaks ka nõustamine, sest ta julges kõneleda meelelahutustööstuse tõelisest palgest. Kohtu hinnangul oli tegemist aga vandenõuteooriatesse uskumisega, mille küüsist inimene päästa tuleb. Kõnealune vandenõuteooria oli lühidalt öeldes see, et muusikatööstus surub alla inimesi, kellel on tõelist annet, ja upitab troonile ajuvaba meelelahutuse.

 

Hill tunnistas ennast eelmisel aastal süüdi selles, et ei maksnud makse enam kui 1,5 miljoni dollari pealt, mille ta teenis aastatel 2005–2007. Naise sõnul lõpetas ta aga maksude tasumise pärast seda, kui ta läks koos oma lastega avalikkuse eest varjule. Hilli sõnul teda ähvardati ja ta proovis kaitsta ennast ja oma kuut last. Eelmisel aastal kirjutas Hill ka avaliku kirja, milles räägib, et läks n-ö põranda alla elama ning ümbritses end inimestega, kes ei soovi olla “meedia kaitse all oleva sõjaväetööstuse poolt manipuleeritud ja kontrollitud”.

Andekas lauljanna kirjeldab oma karjääri raske teekonnana, sest muusikatööstus teeb tema sõnul kõike, et artistid oma tõelisest väärtusest ise aru ei saaks. Muusikamaailm proovib loojaid kontrollida, kuid selle protsessi käigus hävitatakse paratamatult kõik, mida heaks loomeks tegelikult vaja on.

Hill kirjutas, et isegi pärast suurt läbimurret püüdis ta oma elu võimalikult lihtsana hoida, sest talle sai juba varakult selgeks, et kõik privileegid tulevad hinge ja mõtete vangistamise hinnaga. Kui ta rääkis probleemidest nagu kannibalism popkultuuris või noortega manipuleerimine, siis oldi tema peale pahased ja kärbiti tema rahastust. Muusikatööstuse silmakirjalikkus oligi see põhjus, miks Hill oma kuulsuse tipul avalikust elust eemale tõmbus.

On ka teisi artiste, kes on rääkinud, et kõik need, kes ei kohandu muusikatööstuse rangete nõudmistega või “ei müü oma hinge saatanale”, ei löö meelelahutajatena läbi, sest tööstus karistab neid, kes julgevad teha ausaid sõnavõtte.

 

Samal päeval, kui Hill vanglast vabanes, avaldas ta ka uue singli pealkirjaga Consumerism, mida saab kuulata SIIT. 

 

 

Lauryn Hilli kirja täistekst.

Allikad: Vigilant Citizen, Huffington Post, CNN

Foto: spin.com

 

 

Tõlkis Marlen Laanep

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt