Uurijad: Sandy Hooki koolitulistamine oli suur lavastus, I osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. august 2014 kell 18:29esipiltKui uskuda kolme teenekat uurijat, siis on USA-d tabamas suurem skandaal, kui oli Watergate – Sandy Hooki koolitulistamist põhjalikult uurinud eksperdid tõid hiljutises raadiosaates Caravan To Midnight“ esile vastuolud ja faktid, mille põhjal oli koolitulistamine suur lavastus, eesmärgiga karmistada Connecticuti ja hiljem ka teiste osariikide relvaseadusi. Avaldame kokkuvõtte raadiosaatest kahes osas.

 

2012. aasta 14. detsembril avaldati maailma meediakanalites uudis, et USA-s Connecticuti osariigis, väikeses linnas nimega Newtown, on Sandy Hooki nimelises koolis toimunud tulistamine, milles hukkus kokku 28 inimest, sealhulgas ka mõrvar ise. Kohe hakkasid liikuma ka vandenõuteooriad, mille põhjuseks on ametlike allikate poolt esitatud video- ja fotomaterjalide täielik ebakõla, vastuolulised tunnistused ohvrite omastelt ja politseilt ning massimeedias ilmunud aina segasemad artiklid juhtunust.

Kui saabusid teated Sandy Hooki koolitulistamisest, siis esimese asjana edastasid USA telejaamad helikopteritelt filmitud otsepilti toimuvast, kus näidati metsa vahel põgenevat kahtlusalust, kelle võimud peatselt tabasid.

Siis levisid jutud koguni kolmest tulistajast. Järgmisena näitasid telekanalid videot, kus kahtlusalune istus politseiauto esiistmel ja ütles, et tema seda ei teinud. Tekib küsimus: kui tihti me näeme seda, et massimõrvas kahtlustatav pannakse istuma politseiauto esiistmele? Mitte kunagi. Juhtunu ametlikus lõppversioonis anti avalikkusele teada, et Newtownis elanud 20-aastane Adam Lanza tungis sisse Sandy Hooki põhikooli, kus ta tappis 20 last ja 6 täiskasvanut ning sooritas hiljem enesetapu. Enne enda tapmist olevat ta ära tapnud ka oma ema.

 

Sandy Hooki uurijad raadiosaates

Mõni nädal tagasi andsid USA veebipõhise raadiosaate “Caravan To Midnight“ eestvedajale John B. Wellsile intervjuu Sandy Hooki koolitulistamist põhjalikult analüüsinud uurijad James H. Fetzer, William Shanley ja Wolfgang Halbig.

fJames H. Fetzer (sündinud 1940) on endine USA mereväeohvitser ja ülikooliprofessor, kes on oma 36-aastase karjääri jooksul pidanud loenguid sellistes valdkondades nagu teadusfilosoofia, tõenäosusteooria, kognitsiooni ja tehisintellekti teemad, informaatika, evolutsiooniteooria ja kriitiline mõtlemine. Fetzer on viimased aastakümned pühendanud erinevate vandenõude uurimisele, tegeledes põhjalikult John Kennedy, 9/11, Londoni 7/7 pommitamise juhtumitega ning olles üks organisatsiooni Scholars for 9/11 Truth (Teadlased 9/11 tõe eest) rajajaid aastal 2005. Praegu 73-aastasena on Fetzer üks aktiivsemaid vandenõude uurijaid maailmas, töötades toimetajana uudisteportaalis Veterans Today ja vedades omanimelist veebiraadiot Radio Fetzer. Kokku on Fetzer avaldanud viimase kümne aasta jooksul sadu artikleid ja teinud sadu intervjuusid nende valdkondade uurijatega.

Wolfgang_HalbigWolfgang Halbig on endine Florida osariigi politseinik, tollitöötaja ja 35-aastase karjääriga koolitöötaja, kes on olnud nii koolidirektor kui ka turvaülem. Halbig korraldab USA-s regulaarselt kooli turvateemalisi konverentse ning hakkas Sandy Hooki juhtumit uurima isiklikust huvist, et teada, mida teha, et selliseid intsidente tulevikus enam ei juhtuks. Halbig saatis ametnikele mitu FOIA päringut, kuid ei saanud mitte ühtegi vastust. Freedom Of Information Act (FOIA) ehk teabevabaduse seadus on 1966. aastal USA-s vastu võetud seadus, mille alusel on USA kodanikel õigus valitsusasutustelt välja nõuda dokumente, mis ei ole salastatud. Ta helistas erinevate riigiametite esindajatele, kuid mitte ühelegi tema kõnele ei vastatud. Küll aga ilmus tema Florida kodu ukse taha kaks eriagenti, kes teatasid talle, et kui ta jätkab Sandy Hooki juhtumi uurimist, siis esitab Connecticuti osariigi politsei tema vastu süüdistuse.

William-Shanley1William Shanley on dokumentaalfilmide tegija ja kirjanik, kelle filme on näidanud ja levitanud sellised telekanalid nagu PBS, WNYC, A&I, Dicovery Channel, CBS International Times, CNN, Turner Broadcasting ja Time Video. Tema artiklid on ilmunud CNN-is ja ta on intervjueerinud näiteks USA president Jimmy Carterit.

 

Puuduvad sõrmejäljed, tuvastamata DNA ja anonüümsed ohvrid

Fetzer: Kõik tõendid viitavad sellele, et Sandy Hooki koolitulistamise puhul oli tegemist õppusega, mitte tõelise tragöödia ega häireolukorraga. Connecticuti osariigi juristil Stephen J. Sedenskyl kulus ligi aasta, et koostada raport Sandy Hooki koolitulistamisest. See 44-leheküljeline aruanne aga ei kinnita, et Adam Lanza olnuks mõrvar, kes tappis kokku 27 inimest ja iseenda. Näiteks seisab raportis, et 223-kaliibrisel Bushmasteri poolautomaatrelval, millega Adam Lanza väidetavalt tappis oma ema, puuduvad sõrmejäljed. Kas tundub loogiline, et mees, kes tapab 27 inimest, otsustab relvalt ära pühkida oma sõrmejäljed, et mitte kuriteos süüdi jääda? Raportist saame lugeda, et ka padrunikestadelt võetud DNA ei kuulunud Adam Lanzale.

bushmaster

Ametliku teooria kohaselt võttis Adam Lanza Bushmasteri poolautomaatrelva, kaks püstolit (9 mm ja 10 mm) ja suure koguse laskemoona. Ta läks Sandy Hooki kooli juurde, kuid ei saanud uksest sisse. Sissepääsemiseks tulistas ta katki ühe akna, kust ta sisse ronis. Väidetavalt tulistas ta kokku üle 120 lasu, mille käigus tappis 20 last ja 6 täiskasvanut. Hiljem tappis ta ka oma ema ja seejärel iseenda. Kuid ametlikus raportis on kirjas, et kohapealt leitud padrunikestad ei kuulunud ühelegi relvale, mida Adam Lanza oli kasutanud. Lisaks puuduvad ametlikus raportis väidetavate hukkunute nimed, vanus ja sugu.

Sandy Hooki kool on tänaseks ära lammutatud ning kõik hoone lammutamisega seotud isikud pidid alla kirjutama eluaegsele vaikimisvandele selle kohta, mida nad seal nägid. Mina arvan, et põhjuseks on see, et seal puudusid nii kuuliaugud kui ka vereplekid – selliseid pilte ega videoid pole mitte keegi avaldanud. Samuti pole avaldatud ka mitte ühtegi surmatunnistust. Lühidalt öeldes pole mitte ühtegi asitõendit, mis kinnitaksid, et selline koolitulistamine üldse toimus ega ka tõestust selle kohta, et need väidetavad hukkunud oleksid üldse kunagi eksisteerinud. Kõik asitõendid viitavad sellele, et ka Adam Lanza puhul oli tegemist välja mõeldud tegelasega. Väidetavalt oli Lanza autist, kellel olevat olnud Aspergeri sündroom – ta olevat olnud väga kohmakas. Kõiki neid relvi ja laskemoona kandes pidi see õbluke noormees kandma endaga kaasas 20–30 lisakilo – see aga on ebareaalne.

adam lanza

Vaatame nüüd reaalsust. Kas on loogiline, et väidetavate hukkunute nimesid, vanust ja sugu ei avaldata; taparelval puuduvad väidetava mõrvari sõrmejäljed ja politsei ähvardab esitada süüdistuse eluaegsele kooliturvaülemale, kes soovib teada üksikasju juhtunu kohta, et vältida selliseid intsidente tulevikus? Kui see oleks olnud päris sündmus, siis selline tõenäosus oleks 0,0%.

 

Sandy Hooki haihtuvad tunnistajad ja ebakõlad

Shanley: Tol päeval näidati telerist päev läbi helikopterilt filmitud otsekaadreid toimuvast, kuid mitte üheski kaadris pole näha, et koolis toimuks 545 ellujäänud õpilase ja õpetaja evakueerimine. Sellise terrorihirmu tekitamine USA kodanikele sai toimida ainult massimeedia kaasamängimise tõttu. Pean silmas kõiki meediaväljaandeid ja telekanaleid, kes üksikasju kontrollimata paiskasid eetrisse täiesti fiktiivse loo.

Eriti kummaline on ühe sündmust kajastanud ajakirjaniku lugu. Ajalehes The New Haven Register töötanud 27-aastane Michael Bellmore pälvis The Connecticut Society Of Professional Journalisti (Connecticuti ühiskonna professionaalne ajakirjanik) auhinna Sandy Hookis toimunu kajastamise eest. Oma artiklites kirjutab ta, kuidas ta pidi koolitulistamist kajastades väga palju läbi elama, sest tema ümber oli nii palju häda, viletsust ja verd.

New Haven Registeri juhtkond teatas mulle, et Michael Bellmore pani oma ameti maha ja hakkas tööle Hamdemi (linn Connecticutis) linnapea alluvuses, kes omakorda on Connecticuti osariigi kuberneri poolt loodud Sandy Hooki uurimise erikomisjoni esimees. Käesoleva aasta mais suri Michael Bellmore täiesti ootamatult Yale New Haveni haiglas.

Ootamatu surm tabas ka Connecticuti osariigi 49-aastast politseijuhti William Podgorskit, kes oli samuti üks Sandy Hooki juhtivuurijatest. Intsidendiga lähedalt seotud olnud inimesi on hukkunud veelgi. Silma jäi ja kahtlust tekitas ka koroner Wayne Carveri käitumine, kes pidas end koolitulistamisele järgnenud pressikonverentsil äärmiselt kummaliselt üleval, tehes imelikke nalju ja häälitsusi. Ta ei mäletanud, mitu kuuli ta laipadest eemaldas ega mis kaliibriga püstoliga oli tegu.

 

Miks selline tohutu näitemäng?

Wells: Tegemist on ilmselgelt väga suure lavastusega, kuidas saab nii palju inimesi panna osalema sellises näitemängus?

Fetzer: Connecticuti osariigi üldine hoiak tulirelvade hoidmisele kodus on vastuoluline. On võimalik, et peeti mingisugune koosolek, kus räägiti, kui halvad tagajärjed võivad olla tulirelvade omandamisel ning keegi pakkus välja, et lavastame olukorra, kus näitame, mis võib juhtuda ripakil olevate relvadega, kui need valedesse kätesse satuvad. On teada, et USA justiitsminister Eric Holder, kes on aastakümneid kutsunud üles kodanikke loobuma tulirelvadest, kohtus kolm nädalat enne Sandy Hooki intsidenti Connecticuti osariigi kuberneriga. 1995. aastal ütles Holder avalikult välja, et inimestele tuleb teha ajupesu, et nad loobuksid relvadest.

Connecticuti osariigi kuberner Dannel P. Malloy pidas sama päeva õhtul (14. detsember 2012) pressikonverentsi koos oma asetäitjaga, kus ta teatas, et talle olevat hiljuti räägitud, et selline koolitulistamine võib juhtuda. Mida me sellest järeldada saame? Siin on ainult kaks võimalust.

1. Neid hoiatati, et keegi tungib kooli Connecticutis ja hakkab lapsi tapma – sellisel juhul oleks ta pidanud koole hoiatama, aga ta ei teinud seda.

2. Neile öeldi, et võetakse üks mahajäetud kool, kus viiakse läbi õppus stsenaariumiga, kus hullunud noormees tapab lapsi, kuid seda esitatakse maailmale kui tegelikku sündmust. Selle eesmärk olnuks relvade vastane kampaania – just nõnda juhtuski.

Tundub, et USA justiitsminister Eric Holder oligi see, kes kuberneri oli hoiatanud.

 

Tühjana seisnud koolimaja

Fetzer: Sellesse loosse on segatud ka Newtowni politseijaoskond ja linnapea, Connecticuti kuberner, USA justiitsminister Eric Holder ja seega ka president Barack Obama. Kuna keegi tegelikult surma ei saanud, siis ei ole kuigi raske saada inimesi kaasa mängima. Kool, mida kasutati lavastuseks, oli juba aastaid seisnud tühjana, see ei olnud kasutuses vähemalt aastast 2008. Olemasolevatelt videotelt on näha, et kooli ruumid olid mahajäetud ja räpased, seal puudusid jõuluajale kohased rohked jõulukaunistused, spordiväljakud näisid hüljatud jne. Koolis puudusid ka invateed, mis on seadusega nõutavad juba aastast 2006.

Fotod, mis saadeti kõikjale üle maailma, on minu arvates ilmselgelt lavastatud. Lisaks muudele apsakatele ei ole väidetavalt pärast tulistamist kooli evakueerimise ajal tehtud piltidel näha mitte ühtegi politseiautot ega kiirabi. Muide foto autor Shannon Hicks sai New England Newspaper & Press Associationi aasta fotograafi auhinna.

shannon hicks 3

 

Mängus on suur raha

Fetzer: Kuid siin on mängus ka suur raha: ainuüksi Sandy Hooki hukkunute omastele loodud fond on kogunud üle 20 miljoni dollari. Kui me käisime koos Wolfgangi ja oma juristiga Newtownis kohapeal, siis keelduti meile näitamast Sandy Hooki koolitulistamisega seotud dokumente, see aga on seadusevastane. Meile saadeti vastu kuus politseinikku, kes takistasid meid sisenemast kohalikku omavalitsusse. Leitnant J. Paul Vance, kes oli pealtnäha üks intsidendi koordineerijaid, ütles ajakirjandusele juba sama päeva õhtul, et kui keegi tahab vaidlustada Sandy Hookis toimunut, siis esitatakse talle süüdistus.

Shanley: Lisaks tasub ära mainida, et USA-s töötab terve põlvkond uusi reportereid, kes ei tea mitte midagi USA põhiseadusest. Nad ei tea inimeste õigusi. Nad ei tea, et politseinikud on ühiskonna teenrid, kes töötavad rahva heaks.

Fetzer: Wolfgang Halbigil õnnestus enda kätte saada 11 000-leheküljeline käsikiri, milles on kogu Sandy Hooki stsenaarium välja toodud, muu hulgas sisaldab see kuuteist vande all antud tunnistust Connecticuti osariigi politseinikelt, milles enamik neist väidab, et ka nemad sisenesid kooli läbi selle augu lõhutud aknas. Kuid fotolt on selgelt näha, et akna ees olnud mööblit pole liigutatud. Seega pidid kõik need politseinikud tulema sealt läbi koos kuulivestide ja täisvarustusega ilma mööblit liigutamata. Reaalse olukorra puhul purustaksid politseinikud kohe terve akna, et sealt saaksid kõik kiiresti sisse tulla. Tegemist on ülisuure vandenõuga, sest isegi vande all antud tunnistused on valed.

purustatud aken

Riigiametnikud tunnistavad, et Sandy Hooki puhul oli tegemist õppusega ja keegi seal surma ei saanud!

Los Angelesest pärit kooli turvaekspert nimega Paul Preston tunnistas Sofia Smallsormile antud intervjuus, et tema kolleegid Haridusministeeriumist kinnitasid talle, et Sandy Hooki puhul oli tegemist õppega ja mitte ükski laps seal ei hukkunud. See oli libaoperatsioon, mille eesmärgiks oli inimestelt relvade ära võtmine. Paul Preston ei saa avaldada nende inimeste nimesid, kes talle seda kõike tunnistasid, kuid mees on mängu pannud isikliku au seda infot välja andes.

Peale Sandy Hooki operatsiooni on aga hukkunud ligi kümme inimest, kes olid kaudselt või lähedalt intsidendiga seotud. Mõned võtmeisikud on oma ametipostilt erru läinud ja linnast ära kolinud. Kuid midagi sarnast me teame ka JFK mõrva vandenõust, kus kummalistel põhjustel surid või hukkusid üle saja JFK-ga lähemalt seotud olnud inimese. Tõenäosus, et vähem kui kahe aasta jooksul lihtsalt sureb ja kolib peitu ära kümmekond võtmeisikut, on olematu.

 

Adam Lanza suri päev enne tulistamist?

Fetzer: On teada, et nädal enne Sandy Hooki intsidenti oli internetis üleval juba mitu veebilehte, mis kogusid raha hukkunute omastele. Lisaks on 2009. aasta 25. detsembril tehtud mitmele Newtowni linna ametnikule tasuta kinnisvara üleandmisi, kuid me kõik teame, et sellel kuupäeval ei tehta selliseid lepinguid mitte kusagil, sest kõik pangad ja finantsasutused on pühade ajal suletud. Meil on tõendeid, et mitu võtmeisikut on saanud vaevatasuks kinnisvara ja muid kompensatsioone, kusjuures kinnisvara anti üle nulli dollari tehingutega. Ma saatsin kirja mitmele Newtowni volinikule, kes said tasuta kinnisvara ning täpselt nagu Wolfgang ei saanud FOIA päringutele vastust, ei saanud ka mina. Peale selle, kui otsida internetist “Adam Lanza social security death index“ (sotsiaalkindlustus), siis see näitab, et Adam Lanza suri üks päev enne Sandy Hooki sündmusi.

 

Järgneb

 

Kuula saadet siit.

Lisalugemist: Veterans Today, I UV, VT 2, VT 3, VT 4, Activist Post

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt