“Meile kuulub teadus ja maailm peaks seda teadma”: ÜRO esindaja WEF-i desinformatsiooni-teemalisel arutelul

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. oktoober 2022 kell 17:47Foto: ekraanikuva + Canva

Ülemöödunud nädalal toimunud Maailma Majandusfoorumi (WEF) säästva arengu mõju koosolekute ajal oli globalistidel ka arutelu teemal “Desinformatsiooniga võitlemine “, kus osalejad ÜRO-st, CNN-ist ja Browni ülikoolist vahetasid mõtteid, kuidas ühiskonnas levivaid narratiive kõige tõhusamalt kontrollida. ÜRO globaalse kommunikatsiooni peasekretäri asetäitja Melissa Fleming rõhutas, et ÜRO on teinud koostööd mitme suure tehnoloogiaettevõttega, sealhulgas TikToki ja Google’iga, et kontrollida COVID-i ja kliima narratiive, väites enesekindlalt: “Meie omame teadust” (“We own the science”).

 

Kuulutades desinformatsiooni käsitleva arutelu ajal, et “teadus kuulub neile” ja tehes koostööd suurte tehnoloogiakontsernidega, et manipuleerida otsingutulemustega ja valada miljoneid meediaväljaannetesse, näitavad volitamata globalistid oma tõelist palet.

“Meile kuulub teadus ja me arvame, et maailm peaks seda teadma, ja platvormid ise tunnetavad seda ka,” teatas ÜRO globaalse kommunikatsiooni osakonna juhataja Melissa Fleming. “Tegime koostööd Google’iga. Näiteks kui otsite Google’is infot otsisõnaga “kliimamuutused”, näete oma otsingu ülaosas kõikvõimalikke ÜRO-ga seotud ressursse,” selgitas ta.

 

Kliimamuutuste narratiivi kontrollimise teemal märkis Fleming, et ÜRO on teinud koostööd Google’iga, et globalistide autoriteetsed narratiivid esitataks otsingutulemuste ülaosas.

„Alustasime seda partnerlust, olles šokeeritud, nähes, et kui me Google’is „kliimamuutust” otsisime, saime esimeste allikatena uskumatult moonutatud teavet,” selgitas ta. “Oleme muutumas palju proaktiivsemaks. Meile kuulub teadus ja me arvame, et maailm peaks seda teadma, nagu ka platvormid ise,“ lisas ta.

“Koolitasime TikTokis teadlasi üle kogu maailma ja mõningaid arste ning TikTok tegi meiega koostööd,” andis ta veel teada, et nende jõupingutused suurte narratiivide kontrolli vallas ei lõpe koostööga Google’iga.

Fleming rõhutas ka, et ÜRO töötas koos TikTokiga projektis Team Halo, et suurendada Hiinale kuuluval videojagamisplatvormil meditsiini- ja teadusringkondadelt tulevaid COVID-sõnumeid.

 

Kellele kuulub teadus?

ÜRO väidab, et ta omab teadust, aga kui me vaatame lähemalt, kes rahastab ÜRO “rahvusvahelist tervist juhtivat ja koordineerivat asutust” – Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) –, siis saame selgema pildi sellest, kes tegelikult informatsiooni kontrollib.

Ajalooliselt on Bill ja Melinda Gatesi sihtasutus koos Gatesi toetatud GAVI vaktsiiniliiduga panustanud WHO programmi eelarvesse rohkem kui kõik liikmesriigid, välja arvatud kaks – USA ja Ühendkuningriik.

Kellele siis teadus kuulub?

 

 “Teine väga oluline strateegia, mis meil oli, oli infulencer’ite juurutamine […] ja neid usaldati palju rohkem kui ÜRO-d,” selgitas Fleming.

WEF-i arutelul tunnistas ÜRO ülemaailmne kommunikatsiooniesindaja, et inimesed ei usaldanud COVID-iga seotud teabe osas selliseid institutsioone nagu ÜRO, ja seetõttu otsis ÜRO suunamudijaid, et oma sõnumeid edastada tagaukse kaudu.

Idee tungida võrgugruppidesse seestpoolt ja õõnestada neid mõjutajate sihtimise kaudu peegeldab soovitusi, mis on välja antud Google’i toetatud RAND-i aruandes, mis avaldati 2021. aasta aprillis.

„Vandenõuteooriate levitajatel on oma eksperdid, kellele nad toetuvad oma seisukohtade tugevdamiseks […] Üks alternatiivne lähenemisviis võiks olla suunata side nende rühmade mõõdukate liikmete poole, kes võiksid omakorda avaldada mõju laiemale kogukonnale […],” pakutakse aruandes välja.

“Võib-olla on võimalik edastada võtmesõnumeid neile, kes ainult “kõhklevad vaktsineerimises” ja need inimesed võivad omakorda edastada selliseid sõnumeid vaktsineerimisvastaste sotsiaalmeediakanalite kasutajatele,” kirjutab Google’i toetatud RAND-i aruanne (2021).

 

Aruande poliitilised soovitused

Vandendenõuteoreetikutel on oma eksperdid, kellele nad toetuvad oma seisukohtade toetamiseks ja tugevdamiseks, ning nendele ekspertidele tuginemine võib piirata rahvatervise spetsialistide ametliku teabevahetuse mõju.

Meie kirjanduse ülevaade näitab, et üks alternatiivne lähenemisviis võiks olla suunata teadmised nende rühmade mõõdukate liikmete poole, kes võivad omakorda avaldada mõju laiemale kogukonnale.

Kommertsturundusprogrammid kasutavad sarnast lähenemist, kui nad kaasavad sotsiaalmeedia mõjutajaid (või brändisaadikuid), kes saavad seejärel usaldusväärselt edastada kommertsbrändi eeliseid omaenda vaatajaskonnale sotsiaalmeedias.

 

Narratiiv ja nn õiged faktid

CNN on ühtaegu organisatsioon, kes püüab maailma mõtestada ja kindlaks teha fakte; see on ka osa poliitilisest sõjast selle üle, kellele narratiiv kuulub,” ütles Maailma Majandusfoorumi tegevdirektor, avalike ja sotsiaalsete kaasamiste juht ning endine Briti ajakirjanduse professor Adrian Monck (mitte segi ajada 2000-ndatel kuulsas telesarjas ilma teinud pisikufoobikust detektiivi Adrian Monkiga – toim.).

Desinformatsiooniga võitlemise arutelu modereeris WEF-i tegevdirektor Adrian Monck, kes on viimasel ajal nimetanud WEF-i ja selle suure taastamiskava komponentide kriitikuid valgete ülemvõimu antisemiitideks, kes osalevad paremäärmuslike desinformatsiooni kampaaniates.

Pöördudes CNNi tegevtoimetaja Rachel Smolkini poole, ütles Monck, et CNN oli osa poliitilisest sõjastrateegiast, mille eesmärk oli “narratiivi omada”.

MintPress Newsi andmetel sai CNN 3,6 miljonit dollarit annetustena ei kelleltki muult kui Bill ja Melinda Gatesi fondilt – samalt organisatsioonilt, mis on WHO-sse nii palju investeerinud.

Uurimine näitas, et Gates oli annetanud ka ilmatu 319 miljonit dollarit paljudele maailma suurematele ja mõjukamatele ettevõtete uudisteväljaannetele.

“Narratiivid kujundavad meie arusaamu, mis omakorda moodustavad meie tegelikkuse ja mõjutavad lõpuks meie valikuid ja tegevusi,” ütleb Suure Lähtestamise kurikuulus käsiraamat “The Great Narrative” (2022), mille autoriteks on Klaus Schwab ja Thierry Malleret.

Kui rääkida narratiivide omamisest, siis eelmisel aastal käivitas WEF suurepärase narratiivialgatuse Suure Lähtestamise järjena, eesmärgiga kujundada ümber kõik ühiskonna ja maailmamajanduse aspektid.

Suure Narratiivi idee lähtub teooriast, mida prantsuse filosoof Jean-Francois Lyotard nimetas “suureks narratiiviks” (teise nimega “metanarratiiv”), mis Philo-Notesi järgi “seadustab võimu, autoriteeti ja sotsiaalseid tavaisid” – kõike, mida Suur Lähtestamine püüab saavutada.

Kui Suur Lähtestamine on oma Suure Narratiivi rakendanud, võib kõik vastandlikud narratiivid kõrvale heita kui desinformatsiooni, vandenõu või äärmusluse, mida tuleb tsenseerida ja maha suruda suurema kollektiivse hüvangu nimel.

 

Teaduse monopoliseerimine

Ühes WEF-i arutelus teemal “Desinformatsiooni vastu võitlemine” nägime globaliste väitmas, et neile kuulub põhimõtteliselt teaduse monopol ja et korporatiivne meedia on haaratud võitlusesse narratiivi omamise nimel.

Samal ajal väitis ÜRO esindaja, et inimesed, kes seadsid vaktsiini narratiivi kahtluse alla, kasutasid võimalust, et hirmunud inimestele levitada desinformatsiooni ja jagada eksitavat teavet, “mida õhutasid ka mõned juhid ja valitsused”.

“Meil on suurepärane võimalus sellest kriisist midagi head kaasa võtta, millest kinni haarata – selle enneolematud lööklained võivad muuta inimesed vastuvõtlikumaks suurte muutuste visioonide suhtes.” Need kuldsed sõnad kuuluvad praegusele kuningas Charles III-le (WEF Great Reset Launch, 2020).

Samamoodi ütles WEF-i asutaja Klaus Schwab, et pandeemia kujutas endast “haruldast, kuid kitsast võimalust” Suure Lähtestamise kava algatamiseks.

Kui keegi kasutaks võimalust pandeemia ajal inimeste hirme ära kasutada, oleksid globalistid ja Briti kroon kindlasti selle nimekirja tipus.

 

Sõnavabadus on sõnavabadus (= roos on roos on roos)

“See idee, et kõik kõned on võrdsed, ei vasta tõele ja ma soovin, et saaksime selle vestluse õiges suunas kulgema panna,” sõnas kommunikatsioonispetsialist Claire Wardle.

Ta väitis oma ettekandes sõnavabaduse teemal, et on pettunud, et inimesed ei saa “nüansirikkamalt nendel teemadel rääkida”. Browni ülikoolist pärit Wardle on “üks maailma juhtivaid valeinformatsiooni eksperte”, kes läheb ajalukku väidetega sõnavabadusest, mis võimaldab vaikimist nüanssides.

„Hea uudis on see, et eliidid üle kogu maailma usaldavad üksteist üha enam […] Halb uudis on see, et igas riigis, kus nad valiti, usaldas enamik inimesi oma eliiti vähem,” lisab oma panuse narratiivi Blavatniku valitsuskooli asutamisdekaan ja ülemaailmse majandusjuhtimise professor Oxfordi ülikoolis Ngaire Woods (The Great Narrative Meeting, 2021).

Kuulutades, et nad “omavad teadust”, tehes koostööd suurte tehnoloogiaettevõtetega, et manipuleerida otsingutulemustega, mõjutamaks avalikku arvamust, ja valades miljoneid dollareid meediaväljaannetesse, näitavad selleks volitamata globalistid taas oma avalikult oma tõelist palet.

 

Lühidalt:

  • Teaduse omamine viib narratiivi omamiseni.
  • Narratiivi omamine tähendab mõtte- ja sõnavabaduse kontrollimist.
  • Mõtte- ja sõnavabaduse kontrollimine athenea vaba ühiskonna lõppu.
  • Tere tulemast Suure Lähtestamise ajastusse.

Ent vaatamata sellele, et volitamata globalistide autoritaarsed katsed luua täiuslik kontrollühiskond on muutumas üha ilmsemaks ja meeleheitlikumaks, tundub, et inimeste usaldus globaalse eliidi vastu mureneb.

 

Allikas: sociable.co

 

Tõlkis Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt