Koroonatõde ühest allikast: Pfizer sponsoreerib Facebooki “faktikontrollijaid” – nagu ka Soros

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. märts 2022 kell 15:21



Pole just eriti üllatav uudis, et vaktsineerimishiiglasel Pfizeril on tihe võrgustik arstidest, raviasutustest, erinevate meediakanalite ajakirjanikest ja nn faktikontrollijatest, keda ta rahaliselt toetab. Rahvusvaheline ajakirjanike keskus (ICFJ) teeb tihedat koostööd Facebookiga, et võidelda “desinformatsiooniga”. ICFJ saab raha ühelt poolt Pfizerilt, aga teisalt ka George Sorose avatud ühiskonna fondidelt. Pfizer toetab rahaliselt nii ajakirjanduslikke koolitusprogramme, mida Facebook kasutab oma “faktikontrolli” partnerite koolitamiseks ning kriitiliste artiklite ja postituste tsenseerimiseks COVID-19 vaktsiinide kohta, vahendab The National Pulse.

 

ICFJ teeb ajakirjandusprojekti algatuse raames koostööd Facebooki emaettevõttega Meta. Facebook omakorda tugineb ICFJ rahastatud ja koolitatud ajakirjanikele, et võidelda väidetava valeinformatsiooniga oma platvormil vastuolulise faktikontrolli kaudu. Hiljuti teatas Wochenblick – sellest kirjutasime ka Telegramis –, et Facebooki advokaadid üritasid kaitsta faktikontrollijate paljusid valeandmeid kohtus, väites, et faktikontrollid olid puhtalt arvamused. USA-s kaitseb arvamusi põhiseaduse 1. muudatus.

 

Facebooki faktikontrolli sponsib Pfizer

Facebook ja ICFJ on koos rahastanud Aafrikas, Ladina-Ameerikas ja Lähis-Idas asuvaid uudisteväljaandeid, mis on keskendunud COVID-19 kajastamisele. Samas saab Pfizerilt rahalist tuge ka Facebooki faktikontrolli partner ICFJ. Hiljuti välja kuulutatud 2022. aasta Arthur F. Burnsi stipendium, mis sai nime endise Föderaalreservi esimehe järgi, loetleb ravimihiiglase programmi ühe sponsorina.

Foto: ekraanikuva

 

Ülemaailmne võrgustik koosneb 132 000 ajakirjanikust

ICFJ veebilehel on kirjas: “Arthur F. Burnsi stipendium on ICFJ vanim programm riigis ja pakub andekatele USA, Saksamaa ja Kanada noortele ajakirjanikele võimalust elada ja töötada teises riikides”. Projekti eesmärk on edendada Atlandi-üleseid suhteid.

Programmi kaudu on tööd saanud kümned ajakirjanikud. “Enam kui 40 Burnsi lõpetajat töötavad praegu väliskorrespondentidena 20 riigis sellistes tuntud uudisteagentuurides ja meedias nagu The Washington Post, Reuters, CNN, ARD, Deutsche Welle ja Süddeutsche Zeitung,” vahendab ICFJ. Seega on mõju rahvusvahelisele meediale ilmselgelt tohutu. Veebilehel kirjutab ICFJ, et võrgustikku kuulub kokku 132 000 ajakirjanikku.

 

Aastatepikkune koostöö Pfizeriga

Rahalised sidemed Pfizeriga ulatuvad The National Pulse’i andmetel tagasi vähemalt 2008. aastasse, mil keskus tegi koostööd ravimifirmaga, et viia läbi Ladina-Ameerikas “terviseprobleemide ajakirjandusliku aruandluse koolitusseminar”: seminari eesmärk on tõsta teadlikkust terviseprobleemidest teavitamise olulisusest regioonis ning tuletada meelde, kuidas meediast võib saada juhtivad tegijad avalikkuse teavitamisel ja harimisel terviseteemadel,“ ütleb projekti kokkuvõte.

 

Ka Reutersi tegevjuht ja Soros on seotud Pfizeriga

Ka Reutersi fondi esimees ja endine tegevjuht James C. Smith on farmaatsiahiiu Pfizer tippinvestor ja juhatuse liige.

Rahvusvahelist ajakirjanike keskust (ICFJ) rahastavad muu hulgas ka Sorose avatud ühiskonna fondid. Wochenblicki teatel on nõukogus ka Sorose järeltulija ja WEF-i “Noorte maailmaliidrite” (Young Global Leaders) esindaja Alexander Soros, alles 2021. aasta sügisel asutas tema isa koos LinkedIni asutaja Reid Hoffmanniga ettevõtte Good Information Inc., et võidelda “desinformatsiooni kriisiga”.

Sellest on selgelt näha, kuidas erinevatest pusletükkidest kokku pandud ülemaailmne võrgustik töötab, et mitte kaotada suveräänsust infosõjas “fakti” ja “valeinformatsiooni” tõlgendamise üle.

 

Allikad: The National Pulse, wochenblick.at, lingid teksti sees

 

Tõlkis ja toimetas Sander Soomaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt