Oliver Stone: Obama on madu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. august 2013 kell 18:30Maailmakuulus filmitegija Oliver Stone, kelle käe all on valminud mitmed Oscareid ja teisi auhindu võitnud filmid, võttis Jaapanis väliskorrespondentide ees esinedes sõna Edward Snowdeni kaitseks ja jälgimisriigi vastu. Stone on endine Barack Obama toetaja, kuid nüüd nimetas ta presidenti maoks, kelle vastu tuleb pöörduda. Režissööri meelepaha pälvis Obama selle eest, et laseb jätkuda “Bushi-stiilis pealtkuulamisel”.

 

Suure poliitikahuviga Stone annetas kahel korral Obama 2008. aasta presidendikampaania jaoks, kuid pettus temas juba esimesel ametiajal ning ütles selle ka järgmiste valimiste ajal välja, avaldades ühtlasi toetust Ron Paulile.

Ka Edward Snowdeni toetuseks on ta mitmel korral sõna võtnud.

Stone ütles oma sõnavõtus veel, et Bostoni maratoni ajal olid võimud liiga hõivatud sellega, et jälgida võimalikke protestijaid, et lasid läbi pommipanijad. “Asi ei ole kunagi terroristides. Kõik läheb alati selles suunas, nagu Edgar Hoover seda tegi – ta ajas kogu valitsuse kahuriväe meeleavaldajate peale. Talle ei meeldinud protestijad. Ta arvas, et nad on vasakpoolsed kommunistid. Ta ei suutnud kunagi tõestust leida, aga selleks ajaks, kui algas Vietnami sõda, oli neil nimekiri 500 000 inimesest, keda kuulati pealt. Ja kus me nüüd oleme? Samas kohas,” ütles Stone.

“Obama on madu. Madu,” jätkas Stone, “ning me peame tema vastu pöörduma.”

 

 

 

 

Allikad: Daily News, Youtube 

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt