Meiliteenuse pakkuja sulges uksed, et NSA ei saaks nuhkida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. august 2013 kell 10:37 

USA-s tegutsev meiliteenuse pakkuja Lavabit sulges uksed, tuues põhjuseks ameeriklaste põhiseaduslikud õigused, mille järgi on kõigil õigus privaatsusele ja riiklik julgeolekuamet (NSA) hetkel seda inimestele ei luba.

 

Lavabiti omanik Ladar Levison avaldas lehel pöördumise kasutajate poole, kus ütles, et tegi pärast sisemisi otsinguid raske otsuse ning peatas kasutajatele teenuse pakkumise. “Ma soovin, et võiksin seaduslikult teiega jagada sündmusi, mis mind selle otsuseni viisid. Kuid ma ei saa. Ma tunnen, et sa peaksid teadma, mis toimub: esimene parandus (Ameerika Ühendriikide põhiseaduse õiguste kogu 1. parandus – toim.) peaks tagama mulle vabaduse sellistes olukordades rääkida. Kahjuks on kongress vastu võtnud seadused, mis ütlevad teisiti,” kirjutab Levison lehel Lavabit.com.

Levison lisab, et ta on juba kuus nädalat kohut käinud ning alustanud ettevalmistusi, et jätkata võitlust õiguste eest apellatsioonikohtus. Soodsa otsuse puhul taaselustaks ta Lavabiti Ameerika firmana.

Pöördumise lõpus soovitab Levison praegu oma isiklikke andmeid mitte usaldada firma kätesse, kellel on füüsilised sidemed Ameerika Ühendriikidega.

Wired kirjutab, et Lavabit pakkus teenust ka Edward Snowdenile ja oli just seetõttu sunnitud uksed sulgema.

 

 

Allikad: Spiegel, Lavabit, Wired

Pilt: npr.org

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt