NSA juht: vilepuhumise vältimiseks asendatakse inimesed masinatega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. august 2013 kell 11:56 

USA rahvusliku julgeoleku agentuuri (NSA) direktor kindral Keith Alexander kaitses agentuuri endise süsteemiadministraatori Edward Snowdeni paljastatud vastuolulisi programme ning ütles, et NSA astub samme lekete vältimiseks tulevikus, vähendades süsteemiadministraatorite arvu 90 protsendi võrra. 

Alexanderi sõnul on jälgimisprogramme ajakirjanduses laialdaselt valesti iseloomustatud, vahendab Fox Newsi Delfi. “Mitte keegi ei ole teadlikult ega tahtlikult seadusest üle astunud ega püüdnud ära võtta teie kodanikuvabadusi või privaatsust,” ütles Alexander neljapäeval koos CIA ja FBI-ga peetud küberkaitse konverentsil New Yorgis.

Alexanderi sõnul läheb agentuur üle prilvestruktuurile, mille tulemusena kavatsetakse süsteemiadministraatorite arvu vähendada 90 protsenti, et muuta võrgud turvalisemateks.

“Me usaldame andmeid omavaid inimesi, kuid kui seda usaldust kuritarvitatakse, võivad nad tekitada tohutut kahju,” sõnas agentuuri juht. Alexander on varem öelnud, et NSA-s töötab hetkel ligi 1000 süsteemiadministraatorit.

 

 

Allikad: Delfi, Press TV, Huffington Post

Foto: NSA / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt