Obama ja Putin on ametlikult tülis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. august 2013 kell 17:20obamaputinValge Maja teatas täna, et USA president Barack Obama jätab ära septembrisse plaanitud kohtumise Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. Valge Maja tippametniku sõnul on Obamal endiselt plaanis osaleda G20 majandustippkohtumisel Venemaal Peterburis, kuid Putiniga nelja silma all ta kohtuda ei kavatse. Viimastel päevadel on Obama teinud Venemaa suunal mitmeid kriitilisi kommentaare ja teemasid, mille osas kaks suurriiki üksmeelel ei ole, leidub mitmeid.

 

USA riigipea on korduvalt avaldanud nördimust selle üle, et Venemaa ei ole nõus välja andma vilepuhujat Edward Snowdenit. Lisaks on toppama jäänud kahe riigi kõnelused kahepoolseks relvastuse vähendamiseks ning suuri eriarvamusi põhjustab ka olukord Süürias.

Teisipäeval süüdistas Obama Venemaad külma sõja aegse mõtlemise ja mentaliteedi juurde tagasipöördumises.

Lisaks teatas USA president eile hilisõhtuses jutusaates, et: “Ükskõik, kas diskrimineeritakse rassi, usuliste veendumuste, soo või seksuaalse orientatsiooni alusel, tegemist on niisuguste moraali alustalade rikkumisega, mis ei peaks minu arvates tundma riigipiire. Mul ei ole kannatust riikide suhtes, mis püüavad kohelda geisid, lesbisid ja transseksuaale neid ähvardaval või kahjustaval viisil.” Sellega viitas Obama ka Venemaale, kus võeti juuni lõpus vastu palju meelepaha tekitanud homopropaganda keelustamise seadus.

 

 

Allikad: BNS, New York Times

Foto: dailymaverick.co.za

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt