Teine vaatepunkt: kas oled kuulnud võimalusest, et Saksamaa on endiselt okupeeritud riik?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. mai 2022 kell 15:06



Avaldame kirjanik dr Wolfgang Bittneri artikli “Vaenulik riik Saksamaa / Rahulepingut pole, kuid osaletakse USA ja NATO agressioonis”, mis ilmus esmalt majandus- ja finantsportaalis World Economy. Kirjaniku andmetel on Saksamaa endiselt Teise maailmasõja järel okupeeritud riik, sest rahulepingut pole mitte kunagi tehtud. Juriidiliselt elavat Saksamaa Teise maailmasõja vaherahu staatuses USA, Suurbritannia, Prantsusmaa ja Venemaaga (endine NSVL). 

 

Mis siis, kui Saksa valitsus ja kantsler Olaf Scholz läksid Venemaa sanktsiooneerimisega kaasa seetõttu, et Saksamaa ei ole 1945. aastast mitte ainult mõjusfäär, vaid okupeeritud riik – riik, mis on endiste liitlaste, eriti USA eestkoste all? See on Bittneri arvates ajaloolisi dokumente uurides mitte ainult võimalik vaid ka reaalne.

Wolfgang Bittner kirjutab:

Pärast Teist maailmasõda läks endine Saksa riik jagamisele ning riigi idapoolsed alad läksid Poolale (ja NSVL-le – toim.); sellest ajast alates on keeldutud sõlmimast rahulepingut. Saksamaa on alates 1918. ja 1945. aastast kaotanud umbes kolmandiku oma riigi territooriumist, Esimese maailmasõja reparatsioone tuli Versailles’i rahulepingu tõttu maksta 2010. aastani. Nüüd, mil avatakse üha rohkem arhiive, ei pea paljud ajaloolaste, poliitikute ja ajakirjanike teesid kahe maailmasõja põhjuste kohta enam vett. Sellesse teemasse süvenemine peaks andma viljakat materjali erapooletutele teadlastele.

Nii et elame vaherahu staatuses USA, Suurbritannia ja Prantsusmaaga, aga ka Venemaaga, mis võimaldas kahe Saksa riigi ühendamist ja pooldas rahulepingut (tol ajal veel Nõukogude Liit).

Samuti pole ilmselt teada, et Saksamaa on ÜRO põhikirja artiklite 53 ja 107 järgi Teise maailmasõja vastaste suhtes de jure endiselt vaenulik riik. Ilmselt pole see enam asjakohane, aga kui see nii oleks, oleks selle lõigu võinud põhikirjast juba ammu kustutada. Nn vaenlase riigi klausel ütleb, et sunnimeetmeid võidakse rakendada ilma ÜRO Julgeolekunõukogu erivolituseta, kui Saksamaa jätkaks taas agressiivset poliitikat, mis

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt