USA ja Briti valitsustega seotud julgeolekuasutused nõuavad X/Twitteri karmimat tsensuuri

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. september 2023 kell 18:12Foto: Pixabay / Geralt

Rühmad, kes juhivad X/Twitteri reklaamijate boikoteerimist, saavad raha valitsustelt ja on varem luuranud valitsuste heaks. Anti-Defamation League (ADL), digitaalse vihkamise vastu võitlemise keskus (CCDH) ja Strategic Dialogue instituut (ISD) on valitsusvälised organisatsioonid, väidavad nende juhid. Nii et kui nad nõuavad veebipõhise vihakõne suuremat tsensuuri, nagu praegu X-i, endise Twitteri puhul, teevad need valitsusvälised organisatsioonid seda vabade kodanikena, mitte valitsuse agentidena. Aga kes seisab nende organisatsioonide tegevuse taga ehk kes tellib “muusika”?

 

Tõsiasi on see, et USA ja teiste lääneriikide valitsused rahastavad ISD-d, Ühendkuningriigi valitsus rahastab kaudselt CCDH-d ning ADL luuras vähemalt 40 aastat oma vaenlaste järele ning jagas luureandmeid USA, Iisraeli ja teiste riikide valitsustega. Seega, ADL-i poolne reklaamijate boikoteerimine võib olla valitsuste püüdlus taastada X-i kasutajate tsenseerimine, nagu neil oli Twitteris enne ettevõtte Muski poolt ülevõtmist eelmise aasta novembris.

 

Muski juhitud Twitteris on vaenu õhutamine kasvanud?

Twitteri ja Facebooki sisesõnumid näitavad, et USA valitsuse, sealhulgas Valge Maja, FBI, Sisejulgeolekuministeeriumi (DHS) ja Ühendkuningriigi valitsuse esindajad on viimastel aastatel edukalt nõudnud oma kasutajate Facebooki ja Twitteri tsensuuri.

ADL korraldab X/Twitteri vastu väga sarnast kampaaniat, mille ta viis edukalt läbi Facebooki vastu 2020. aastal. Vaid kolme päevaga võttis 800 ettevõtet, sealhulgas 129 miljardile dollarile hinnatud tarbekaupade hiiglane Unilever Facebookilt välja kümneid miljoneid dollareid reklaamitulu, kuni see leppis ADL-i tsensuurinõuetega. “Facebook allus vasakäärmuslikele survegruppidele ja lubab neil nüüd reklaamiraha eest vaikimisi poliitikat dikteerida,” ütles Musk eile. “Selline suhe on neil X/Twitteriga olnud aastaid. Arvatavasti on neil see kõigi lääne otsingu- või sotsiaalmeediaorganisatsioonidega.

Võimalik, et pärast seda, kui Elon Musk ettevõtte ostis, on X-i nn vihakõned kasvanud, sest suurema sõnavabaduse poliitikaga kaasneb netis solvamine, sealhulgas rassistliku või antisemiitliku vihakõne võimalus.

Kuid selle kohta pole ümberlükkamatuid tõendeid. Avatud komisjoni uurimine on ümber lükanud ISD ja

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt