Al Qaeda – parim vaenlane, keda raha eest osta saab

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. jaanuar 2014 kell 16:40Viimased teated sellest, et Al Qaeda sõdalased on hõivanud terveid piirkondi Iraagist, tuletavad taas kord meelde, et USA on juba kümnendeid mänginud olulist rolli terroristide levikus Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas, et nende abil viia läbi n-ö uus-kolonialismi. On olemas hea põhjus, miks Al Qaeda kontrollib araabiamaailmast praegu suuremat osa kui kunagi varem.

 

Hiljuti teatas Associated Press, et Al Qaeda sõdalased hõivasid Iraagi ja Levanti Islamiriigi lipu all osa Ramadist ning olid end juba varem sisse seadnud Fallujah’ linna südames.

 

USA okupatsiooni läbikukkumine Iraagis ja Süüria mässuliste toetamine

Al Qaeda taasilmumine Iraagis rõhutab USA ligi üheksa-aastase okupatsiooni täielikku läbikukkumist. Neil aastail tapeti sadu tuhandeid iraaklasi ja tuhandeid USA sõdureid. Al Qaeda mässuliste tegutsemine Iraagis on Pentagonile taas hea ettekääne, et saata USA sõdurid uuesti sõja hakklihamasinasse ning suurendada sõja haaret. USA sõjatööstuse ja Al Qaeda sümbioos on aga iga aastaga üha nähtavamaks muutunud.

Ted Cruzi kurikuulus hoiatus, USA ei peaks tegutsema “Al Qaeda õhujõududena”, käis Valge Maja poolse Süüria pühasõdalaste grupeeringute (nagu ISIS ja Jabhat al-Nusra) toetamise kohta. Kuigi Obama valitsus on kogu aeg väitnud, et nad püüavad abistada ainult n-ö mõõdukaid mässulisi, näitavad uuringud, et Süüria kodusõda on võimaldanud ISIS-e ja al-Nusra taolistel grupeeringutel hõivata uusi tugipunkte, pannes aluse siiani varjusurmas viibinud Al Qaeda taaselustumise protsessile.

Pärast seda, kui USA välisministeerium kuulutas Jabhat al-Nusra terroriorganisatsiooniks, vandusid nad truudust Al Qaedale, pärast mida heitis omakorda al-Nusraga kokku 29 nn mõõdukat mässuliste gruppi, pöörates sellega Obama valitsuse väite ainult mõõdukate mässuliste toetamise kohta täiesti sisutühjaks.

Need samad mässulised, keda toetab mitte ainult USA, vaid ka kõik suuremad NATO-jõud, on korduvalt väljendanud oma viha ja kavatsust hävitada Ühendriigid, rüüstanud kirikuid, põletanud USA lippu ja ülistanud Osama bin Ladenit ja 9/11 rünnakuid.

New York Times kirjutas, et need samad terroristid tapsid Iraagis USA sõdureid, kuid Bashar Al-Assadi vastase mässu toetamisega on lääs lasknud vägivaldsetel ekstremistidel haarata piirkonniti võimu nii Süüria kui ka Iraagi aladel.

Mitmed allikad väidavad, et Al-Qaeda põhigrupp Süürias – Jabhat al-Nusra – on nüüd mässuliste juhtorganiks ning võitleb eesliinil.  Guardiani teateil juhivad Süüria mässulisi mööndavasti Al Qaeda terroristid, kellega kohtutakse iga päev ning kes koolitavad mässulisi pomme valmistama. Šeik Moaz al Khatib, üks opositsiooniliidreid, on samuti avalikult kinnitanud toetust terrorigrupeeringule.

Samad terroristid on lubanud rünnata USA-d niipea, kui nad on Süüriaga ühele poole saanud, ja kuulutanud, et nende sooviks on näha oma lippu lehvimas Valge Maja katusel.

 

USA sõjamängud Süürias

Obama juhitud Valge Maja, mis koos oma liitlaste Saudi Araabia, Katari ja Türgiga mängib võtmerolli terroristide õitsengus, jagab teateid ISIS-e ja Jabhat al-Nusra vahelistest sisetülidest ning Al Qaeda kohalolust Iraagis ja toob neid välja põhjustena, et taas Süüria ja Iraagi siseasjadesse sekkuda.

Toetades Al Qaeda terroriste Süürias osana riigikorra muutmise plaanist, on Obama administratsioon järgimas sama hävitavat poliitikat, mida teostati Liibüas, toetades Al Qaedaga seotud Liibüa relvarühmitust, mis varem tappis USA sõdureid Iraagis Gaddafi kukutamise aegu.

See on viinud selleni, et maad juhivad kõrilõikajad, kes on kokku kogunud, piinanud ja tapnud tuhandeid mustanahalisi liibüalasi.  See on viinuda ka USA konsulaadi rünnakuni Benghazis, mille viisid läbi samad LIFG terroristid, keda USA vaid aasta varem oli toetanud.

Pärast Gaddafi kukutamist abistasid NATO jõud LIFG-sõdalasi lennutranspordiga Süüriasse, et nad saaksid jätkata võitlust islami seaduste kehtestamise nimel kogu regioonis.

 

Pole midagi uut siin päikese all

Siiski, Al Qaeda sõdalaste kasutamine etturitena geopoliitilises malemängus, õigustamaks neo-koloniaalset ekspansiooni, pole mingi moodne fenomen, mis oleks omane vaid Obama valitsusele.  George W. Bushi valitsusajal kasutati Al Qaedaga seotud grupeeringuid, nagu nt Jundallah, viimaks läbi pommirünnakuid ja mõrvu Iraanis, mis oli osa laiemast Teherani destabiliseerimise plaanist.

Ameerika Ühendriikide lähedane suhe Al Qaeda grupiga ulatub 1970-ndate aastate lõppu, mil Osama Bin Ladenit relvastas ja rahastas Keskluureagentuur (CIA) läbi Pakistani ISI juhtimaks moslemivõitlejaid Nõukogude Liidu vastu Afganistani sõjas.

Pärast seda viis Bin Laden Al Qaeda kohe peale sõja puhkemist 1992.  Bosniasse võitlema Bosnia serblaste vastu, kes olid pärast seda NATO õhurünnakute sihtmärkideks.

Vahetult enne Jugoslaavia pommitamist NATO poolt 1999. aastal liikusid Bin Laden ja Al Qaeda Kosovosse, Serbia lõunaprovintsi, appi Kosovo Vabastusarmeele – albaanlaste terroriorganisatsioonile, mille jõhkraid vägivallaaktsioone kohalike serblaste vastu toetasid USA ja NATO.

“Ameerika Ühendriigid, kes algselt õpetasid välja Afganistani araablasi Afganistani sõja ajal, toetasid neid Bosnias ning seejärel Kosovos,” teatas The National Post.

Bin Ladeni terrorivõrgustiku abil, mida toetasid USA ja NATO, viidi serblaste seas läbi 90 protsendini küündiv etniline puhastus. Rahvusvaheline meedia aga portreteeris toimunut kui Serbia agressiooni “ohvritest” albaanlaste üle.

Vaevalt mõni nädal enne 9/11 sündmusi aitas USA dessantvägi Makedooniast välja endisi Al Qaeda liikmeid, kes olid liitunud Kosovo Vabastusarmeega.

Endine Föderaalse juurdlusbüroo (FBI) tõlk Sibel Edmonds avaldas, et USA säilitas lähedased suhted Bin Ladeniga kuni 11. septembrini välja.

 

Kahepalgeline poliitika

Bin Ladeni terrorivõrgustiku liikmed säilitasid lähedased sidemed USA ja selle liitlastega isegi pärast 9/11 sündmusi. Näiteks Anwar Al-Awlaki, mees, kes aitas sepitseda mitmeid terrorirünnakuid ning kes oli lähedalt seotud 9/11 väidetavate kaaperdajatega, käis vaid mõni kuu pärast 11. septembri sündmusi Pentagonis pidulikul lõunal.

Veel üks terrorist – Londoni pommirünnaku väidetav “aju” Haroon Rashid Aswat, tegi aga lähedast koostööd brittide luureagentuuriga MI6.

Saudi Araabia endine USA saadik prints Bandar bin Sultan bin Abdul Aziz, keda tuntakse nime all Bandar Bush oma lähisuhete tõttu endise president George W. Bushi ja tema isaga, on veel üks väidetavaid terroristlikke geeniusi USA sõjamasina palgal. Bandar kadus radarilt, kui ilmnes, et ta oli saanud de facto Iraagi Al Qaeda juhiks pärast Lähis-Ida terrorirühmituste relvadega varustamist.

Mees, keda George W. Bush korduvalt kutsus konsulteerima enne 2003 aasta Iraagi invasiooni, oli treeninud, rahastanud ja varustanud terroriste, kes tapsid USA vägesid, andes USA valitsusele suurepärase õigustuse püsida okupeeriva jõuna riigis edasi.

Samal ajal Afganistanis, nagu Afganistani president Hamid Karzai möödunud aastal teatas, toimub Obama valitsuse kokkumäng Talibaniga, et viimane saaks täide viia suitsiidipommitamisi, andes USA-le hea ettekäände hoida oma väed riigis kaitsmaks oopiumivälju ajal, mil Afganistani heroiinieksport jätkab rekordite tegemist.

Sama hästi kui kõigil juhtumitel, alates Afganistanist, Serbiast ja Iraagist kuni Liibüa ja Süüriani on USA abistanud või vähemalt ära kasutanud Al Qaeda kohalolekut sõja õigustuseks, režiimi kukutamiseks ja okupatsiooniks.

Sellise poliitika tõttu kontrollib Al-Qaeda nüüd suuremat territooriumi araabiamaades kui kunagi varem.  Kui 9/11 ka tähistas terrorivastase sõja algust, siis tundub, et terroristid on pragu selgelt võidumehed ja seda seepärast, et kogu terrorivastane sõda on olnud algusest peale pettus.

USA sõjatööstus vajab terroriste ettekäändena oma ekspansiooniks välismaal ja reeglite karmistamiseks kodumaal ning seega on tõenäoline, et terroristidest Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas ei saada niipea lahti.

 

Allikad: Infowars, USA Today, MirrorZero Hedge

Foto: www.activistpost.com

 

Toimetas Sander Soomaa

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt