Iga kolmas Ühendkuningriigi elanik võitleb tööl depressiooniga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. mai 2014 kell 10:15Hiljutise raporti kohaselt nõuab depressioon Euroopa majanduselt miljardeid. Euroopa Komisjoni hinnangud näitavad, et peaaegu üheksa igast kümnest depressiooni juhtumist leiab aset tööeas inimestega ning sellega kaasnevad majanduslikud kulud. Londoni majanduskooli ja Londoni kuningliku kolledži uuringu andmetel on iga-aastane kulu Euroopa äridele umbes 77 miljardit naela (93,8 miljardit eurot).

 

Tööandjad peaksid oskama oma meeskonnaliikmete seas ära tunda otsustusvõimetusele, unustamisele ja keskendumishäiretele viitavaid märke, mis võivad näidata depressiooniohtu. Kõrge riskiga töötajate kindlakstegemiseks on olulised nii töökohasisene nõustamine, liikumisvõimalused ja -programmid kui ka stressialased küsitlused.

Iga kolmas Ühendkuningriigi elanik võitleb tööl depressiooni, stressi või läbipõlemisega. Seejuures on depressioon tööealiste inimeste seas suurimaks vaimse tervise probleemiks, viies üksilduse ja töökollektiivist eraldumiseni. Depressioon halvab inimese tahte ja innustuse tööd teha, olla tootlik ja innovaatiline, aga paljudes asutustes puuduvad konkreetsed meetmed töötajate vaimse tervise ja heaolu tagamiseks.

 

Allikad: ERR, The Independent

Foto: healthyplace.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt