Keskkond võib käitumist mõjutada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. juuni 2013 kell 20:52 

Kehahoiak mõjutab käitumist. Avar kabinet ja ruumikas auto lasevad inimesel end välja sirutada ja võimsamana tunda. See omakorda võib viia mõttele, et ollakse ainuõige ja karistamatu, vahendab TÜ teadusuudiste portaal Novaator USA teadlaste uuringu tulemusi.

 

Sellisele järeldusele jõudis USA Columbia ülikooli psühholoog Andy Yap, kes tegi katseid vabatahtlikega. Mida rohkem said inimesed end toolis välja sirutada, seda sagedamini kippusid nad küsimustikule vastates valetama. Ka mugaval ja suurel istmel lesinud videomängurid muutusid rohkem valelikeks.

Lisaks jälgis Yap pikka aega New Yorgi autojuhte. Tuli välja, et ruumikate luksusautode omanikud pargivad sagemini valesti.

Yapi sõnul mõjutab ümbritsev keskkond meie kehahoidu. Sel on omakorda tohutu mõju tunnetele, mõtetele ja tegudele. Kontoritöötaja mööbel ei tekita mitte ainult seljahädasid või hiirekäe sündroomi, vaid võib inimese panna valetama ja varastama.

 

Allikas: Novaator

Algallikas: Psychological Science

Foto: furniture.trendzona.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt