“Kliimapagulaste” müüt: mida kliima soojenemine inimestele kaasa toob

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. mai 2023 kell 17:33Foto: Pixabay / Tumisu

Kliimanarratiivi oluline osa on lugu lugematutest “kliimapagulastest” (kliimapagulased on inimesed, kes kliimatingimuste või -muutuse tõttu on sunnitud oma kodudest mujale rändama), kes väidetavalt eksisteerivad massiliselt juba täna või hakkavad lähitulevikus hordidena mööda maailma ringi liikuma. Näiteks ÜRO pagulasagentuur kirjutab, et “kliimamuutused ohustavad miljonite inimeste elusid”. Kui kasutame terminit “kliimamuutus”, mõtleme tavaliselt “globaalset soojenemist” – seega on üsna selgelt oletatud, et temperatuuri tõus on suur ja surmav probleem.

 

Liigne kuumus on tõepoolest paljude inimeste jaoks suur probleem, mis võib nende elu ohtu seada. Aga kui vaadata ilmastikusurmasid globaalselt, siis peamine probleem on alati olnud ja on endiselt külm – mitte kuumus.

Selleteemalised uued arvud avaldati 2022. aasta detsembris uurimisorganisatsiooni poolt, mille asutajaks on Michael Shellenberger, teadlane, kes sai Time Magazine’i 2008. aasta keskkonnakangelase – juhi ja visionääri auhinna.

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt