Teine kliimamuutuste narratiiv laguneb: Vaikse ookeani paradiisisaared ei vajugi merre

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. märts 2023 kell 16:33Aerofoto Maldiivisest / Freepik / wirestock

Kas mäletate hoiatusi, et Vaikse ookeani ja India ookeani troopilised paradiisisaared jäävad merepinna tõusu tõttu peagi vee alla? See kõik pole tõsi, nagu näitavad praegused andmed. Pigem näib, et meretase oli varem praegusest tasemest tunduvalt kõrgem.

 

Kliimasekti jaoks on võrrand “temperatuuri tõus = liustike ja polaarjäämütside sulamine = merepinna tõus = uppuvad paradiisisaared” ümberlükkamatu. Kvaasireligioosne dogma, kui seda nii vaadata. Kuid faktid on taas vastuolus kliimalõpuprohvetite ärevusttekitavate ennustustega. Sest kõik India ja Vaikse ookeani troopilised saared ei vajugi merre. Vastupidi, nende maismaamass ilmselt isegi suureneb.

Sa ei usu seda? Heida siis pilk Kenchi jt ajakirjas Nature avaldatud uuele uuringule, mis tugineb põhjalikele andmetele. Autorid analüüsisid Maldiivide korallsaare dünaamikat tuhande kuni kümne tuhande aasta skaalal.

Teadlased leidsid, et saare muutused viimase poole sajandi jooksul (±40 meetrit liikumist) ei ole paleodünaamiliste tõenditega võrreldes enneolematud. Nii et midagi ebatava

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt