Kliima-Greta kustutab maailmalõpu prognoosi, mis ei tahtnud juhtuda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. märts 2023 kell 17:17Foto: ekraanikuva

21. juunil 2018 avaldas vasakäärmuslaste ja kliimaaktivistide sambapühak Greta Thunberg, tollal maailma kuulsaim koolivahetaja, “tippteadlase” prognoosi: „Kui fossiilkütuste kasutamist viie aasta jooksul järk-järgult ei lõpetata, hävitatakse kogu inimkond. Täna kolme kuu pärast ongi aeg käes, aga õnneks pole maailmalõpust veel märkigi. Ja Kliima-Greta kustutas oma “säutsu”.

 

Sellest on saanud sotsiaalmeedias jooksev rämpsteema, mis sobib suurepäraselt kõigi viimase 50 aasta valeväidetega, et maailm lõpeb kohe, kui ei kanta üle miljardeid „sinna, kuhu vaja“ hävingu peatamiseks.

Tähelepanelikud netiinimesed tegid Thunbergi avaldusest ekraanipildi. Thunberg viitas veebilehele, kus ilmus artikkel “Tipp kliimateadlane: inimesed surevad välja, kui me 2023. aastaks kliimamuutusi ei paranda”. Väidetav tippteadlane on James Anderson Harvardi ülikoolist.

 

Anderson ütleb, et praegune saastetase on juba katastroofiliselt vähendanud atmosfääri osoonitaset, mis neelab 98 protsenti ultraviolettkiirtest, tasemeni, mida pole nähtud 12 miljoni aasta jooksul. Nagu ikka, mängitakse pseudoteaduse ja nähtamatu ohu kaardiga, mida tavainimesed oimata ega kontrollida ei suuda. Kliimateemast on saanud tänapäeva maailmas religioon, mis on kohustuslik igale „hoolivale kodanikule“, kooliõpilastest rääkimata.

Anderson ennustas ka, et Arktika merejää on 2022. aastaks sulanud – ka see stsenaarium osutus jamaks. Üldiselt on küsimus aga selles, kas sellised “eksperdid” tõesti usuvad seda, mida nad räägivad, või eksitavad nad avalikkust tahtlikult raha teenimise eesmärgil – nagu prl Thunberg ja tema perekond.

Muide, toona lingitud artikli järeldus oli, et maailm on ilmselt kadunud nii kaua, kuni Donald Trump valitseb. Õnneks ei lõpe maailm 21. juunil 2023 – vähemalt mitte Greta Thunbergi ja tema viidatud “tippteadlase” tehtud prognooside järgi.

Siin on veel üks ekraanipilt – lõbusa fotoga –, mis ilmselt pidi veelgi suuremat paanikat õhutama.

 

Muide: ajalehe Bild andmetel peaksime juba kõik olema paar aastat surnud: 2007. aastal ilmunud artikli pealkiri oli: meil on jäänud vaid 13 aastat, et päästa Maa!

 

Allikas: report24.news

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt