Kliimasekt blokeerib Berliini liiklust ja ajab autojuhid hulluks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. aprill 2023 kell 16:42Foto: ekraanikuva / Twitter

Rahvusvahelise rohepesu propaganda ohvriks langenud kliimasekt Last Generation (“Viimane põlvkond”) teatas, et nad tahavad täna proovida kogu Saksamaa pealinna liiklust halvata. Aktivistid blokeerisid mitu peateed ja nende tegevusse sekkus umbes 500 politseinikku. Tuletõrje teatel on seetõttu liiklusse kinni jäänud ka mitu kiirabiautot.

 

Kliimasekti mitmed teetõkked põhjustasid Berliini tänavatel liiklusummikuid ja -takistusi – ka kiirabiautod jäid ummikutesse kinni. Politsei rääkis esmaspäeva hommikul enam kui 30 aktsioonist linnas, kus kliimaaktivistid seisid tänaval, olid seal ennast kinni liiminud või hoidsid plakateid käes. Liiklus maanteel A100 oli ajutiselt halvatud. Autojuhid jäid Dreieck Charlottenburgi ja Kreuz Schönebergi vahel kuni kaheks tunniks ummikutesse, teatas liiklusinfokeskus (VIZ) Twitteris.

Allikas: Twitter

 

Charlottenburg-Wilmersdorfi piirkond oli meeleavalduste fookuspunkt. Berliini politsei teatas, et kontrollib olukorda kuni 500 politseinikuga, et blokaadid ära hoida või kiiresti lõpetada.

Ernst-Reuter-Platzil saagis politsei ennast asfaldile kinni liiminud kliimasekti liikme teelt välja.

Maailma Majandusfoorum, G20 jt terroriorganisatsioonid on kindlasti rõõmsad, et rohepöörde pettuse Agenda 2030 ajupesu ohvriks langenud Last Generationi liikmed rohepesule tasuta reklaami teevad:

“Me ei nõustu enam sellega, et see valitsus ei pea kinni meie põhiseadusest. Me ei nõustu enam sellega, et valitsusel pole plaani peatada meie elatise hävitamine. Me hakkame praegu vastu!”

Berliini tuletõrje pressiesindaja ütles WELTile, et “Viimase põlvkonna” blokaadi käigus on paljude kiirabiautode väljakutsed takistatud. Ajalehe andmetel mõjutavad viivitused vähemalt 15 päästeoperatsiooni.

Allikas: Twitter

Allikas: Twitter

 

Blokaadid algasid varahommikul

Rühm Scientist Rebellion teatas oma solidaarsusest “Viimase põlvkonnaga”. Teeblokaadidega on seotud umbes 40 teiste kliimarühmade liiget. Roheliste fraktsiooni juht Britta Haßelmann rõhutas esmaspäeval, et ei pea blokaadi tegevust kliimakaitse seisukohalt kasulikuks.

Politsei pressiesindaja sõnul mõjutasid Berliini blokaadid esialgu Charlottenburgi Ernst-Reuter-Platzi ja Hardenbergstrasset, kuhu olid ennast tänavale kinni liiminud vastavalt seitse ja viis kliimaaktivisti.

Blokaadid algasid kella 7.30 paiku hommikul, keset liiklust tipptunnil. Hommikul takistati esimesena liiklust Spandau ja Charlottenburg-Wilmersdorfi linnaosades. Politsei lähetati umbes 500 ametnikuga kohapeale blokaadide lõhkumiseks või ärahoidmiseks.

Allikas: Twitter

 

Linna olulised peamised liiklusmagistraalid olid blokeeritud

Linnapiirkonnas järgnesid kiiresti kümned teised blokaadid – näiteks Pappelalleel Prenzlauer Bergis, Danziger Strassel Pankowis, Tempelhofer Dammil Tempelhof-Schönebergis, 17. juuni sissesõidul ja linna kiirteel A100 Konstanzer Strassel. Ku’dammil (Kurfürstendamm) tekkisid märkimisväärsed ummikud.

Kuigi tegelikult mitte mingit kliimakatastroofi pole, kurdab fraktsioon kliimakaitse puudumise üle ja nõuab juhuslike liikmetega sotsiaalnõukogu loomist. Ta kutsub poliitikuid üles välja töötama plaani 1,5-kraadise eesmärgi saavutamiseks, mis on mõeldud globaalse soojenemise halvimate tagajärgede ärahoidmiseks.

 

Allikad: welt.de, focus.de

 

Koostas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt