Nahkhiired meelitavad paarilisi keerukate serenaadidega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. juuli 2013 kell 16:45



fsbdev3_042649Imetajad pakuvad vastassugupoolele silmailu ja võrgutavad lõhnade abil. Vaalad ja isegi hiired laulavad armulaule, kuid enamasti jäävad imetajad lindudele laulmises kõvasti alla. Erandiks on nahkhiired, kes meelitavad paarilisi keerukate serenaadidega, vahendas TÜ teadusuudiste portaal Novaator.

 

Texase ülikooli bioloog Mike Smotherman lindistas Brasiilia kurdmokkade (Tadarida brasiliensis) häälitsusi. See USA lõunaosas ja Kesk-Ameerikas tavaline liik ilutseb ka Bacardi logol. Selgus, et isased kurdmokad ei jää oma lauluoskustelt lindudele alla. Nad häälitsevad väga loominguliselt ning armulaulu pikkus ja sisu muutub vastavalt olukorrale.

Kaaslase leidmiseks peavad isased olema väga käbedad. Kurdmokkade keskmine lennukiirus on umbes kümme meetrit sekundis. Emase möödalend kestab vaid sekundi murdosa ja isane peab kohe tema tähelepanu äratama. Kui emane soostub isase juurde lendama, hakkab isane teda häälitsustega peibutama, et paaritumiseks sobivat meeleolu luua.

 

Allikad: Novaator, Science Daily

Loe lisaks: ERR

Foto: www.fs.usda.gov

 

Toimetas Ksenia Kask

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt