Ökohulluse laineharjal: vihmausside invasioon ja jääkarude eutanaasia

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. juuni 2013 kell 19:35Foto: Telegram.ee + Canva.com

Globaalse soojenemise pärast häirekella lööjate maailm sarnaneb aina enam hullumajale – konservatiivid püüavad meeleheitlikult säilitada viimaseidki usutavuseraase. Sealjuures levitavad paljud ökofanaatikud paanitsevaid teadusuuringuid, mis meenutavad rohkem satiiri kui teadustööd.

 

Väljaanne Daily Caller teatas selle aasta veebruaris, et on leitud uus vaenlane, kes võib kiirendada globaalset soojenemist – vihmaussid! Lisaks sellele, et kogu idee globaalsest soojenemisest on kaheldav, süüdistatakse selles nüüd juba vihmausse.

Artiklis arutletakse selle üle, et vihmaussidel on suur roll üle maailma pinnase kasvuhoonegaaside tasakaalu säilitamisel. Arvatakse, et kuigi vihmaussid on pinnase viljakuse taastamisel väga olulised, suurendavad nad ka peamiste kasvuhoonegaaside süsinikdioksiidi ja dilämmastikoksiidi eritumist pinnasest. Vihmausside tegevuse tulemusel muutub pinnas poorsemaks, mis soodustab nende gaaside eraldumist õhku.

Kõige hirmsam selle „kohutava“ kliimavaenlase puhul on asjaolu, et nende hulk aina suureneb ning nad „ründavad“ aina suuremaid alasid Põhja-Ameerika metsades. Samuti mainitakse, et mida rohkem kasutavad inimesed maheväetisi ning eemalduvad „konventsionaalsest“ maaharimisest, seda enam vihmausside arvukus suureneb.

Süüdlaste nimekirjas eelnevad vihmaussidele lehmad, keda 2006. aastal süüdistati kliima muutumises. Nende süüks arvatakse 18% globaalset soojenemist põhjustavatest kasvuhoonegaasidest, mida on rohkem kui autod, lennukid ja muud transpordivahendid kokku. The Independent kirjutas, et ÜRO raport on leidnud, et üle maailma kiirelt suurenevad veisekarjad on kõige suurem oht kliimale, metsadele ja metsloomadele. Neid süüdistatakse suures hulgas keskkonnakuritegudes, nagu näiteks happevihmad, võõrliikide sissetung, kõrbestumine ja surnud piirkondade teke ookeanides, jõgede ja joogivee mürgitamine ning korallriffide hävitamine.

 

Jääkarude populatsiooni languse probleemi lahendab kontrollitud eutanaasia

Nüüd on vihmausside ja lehmade põhjustatud kliimasoojenemine viinud nii kaugele, et teadlased arutlevad, kuidas päästa Arktika jääkarupopulatsiooni, pakkudes ühe võimalusena välja „ettekavatsetud populatsiooni vähendamise“, et säiliks „väiksem, kuid elujõulisem jääkarude populatsioon.

Jääkaru on inimtekkelise globaalse soojenemise fanaatikute poolt juba ammu kasutatud sümbolina ning Yale’i keskkonnaväljaandes avaldatud artiklis arutletakse selle üle, kuidas jääkarusid päästa. Selles kirjutatakse jääkarude ümberasustamisest, loomaaedadesse paigutamisest, lisasöötmisest jäävabal ajal ning muu hulgas ka loomade eutanaasiast. Lisasöötmise puhul on loomulikult vaja lahendada küsimus, kuidas surmata piisavalt suurel hulgal hülgeid ja toimetada need jääkarude kätte. Töö autorid leiavad, et eutanaasia oleks kõige humaansem viis saada lahti jääkarudest, kes globaalse soojenemise tõttu nälga kannataks ja nagunii ellu ei jääks.

On selge, et meie silme all toimub ökoloogide hullumaja traagiline kokkuvarisemine ning kõik patsiendid jooksevad vett täis ämbritega edasi-tagasi, püüdes kustutada maja, mis on juba ammu maha põlenud.

 

Allikad: Infowars, Daily Caller, The Independent, Environment 360

Foto: www.greenretreat.org

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt