Miks Associated Press valetab geeniteraapia süstide kohta?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. jaanuar 2023 kell 13:56Foto: Pixabay / Justinite

Kuigi COVID-19 vaktsineerimisi nimetatakse “vaktsiinideks”, ei vasta need vaktsiini klassikalisele määratlusele. Tervishoiuasutused pidid tegelikult COVID-i süstide puhul vaktsiini määratlust muutma, välistamaks tingimust, et eksperimentaalsete geeniteraapiatena võivad need „vaktsiinid“ olla riskantsemad kui traditsioonilised vaktsiinid.

 

USA Toidu- ja Ravimiameti geeniteraapia määratluse põhjal tegu aga selgelt geeniteraapiaga ning nii Moderna kui ka BioNTech tunnistavad seda. Sellest hoolimata on arusaam, et COVID-süstid on geeniteraapia vorm, Big Pharma jaoks nii riskantne, et nad näevad palju vaeva selleks, et inimesed neist „vaktsiinidest“ nii ei mõtleks.

Hiljuti püüdis Associated Press (AP) ümber lükata väidet, et COVID-süstid on geeniteraapia, kuid nagu näete, nad kas valetavad ravimitööstust kaitstes või on muutunud nii saamatuks, et ei tea, kuidas enam uurivat ajakirjandust teha. Mõlemal juhul ei peegelda see kuigi hästi nende usaldusväärsust.

 

AP valetab, et COVID-süstid ei ole geeniteraapia

AP avaldas 2022. aasta detsembri lõpus “faktikontrolli” pealkirjaga “Ei, COVID-19 vaktsiinid ei ole geeniteraapia”, milles nad väitsid:

“COVID-19 vaktsiinid ei muuda inimese geene, nagu seda teeb geeniteraapia… Pfizeri ja Moderna süstid kasutavad messenger-RNA-d ehk mRNA-d, et juhendada keha looma koroonaviirusest valku. Johnson & Johnsoni vaktsiin samal aja, kasutab immuunvastuse vallandamiseks modifitseeritud adenoviirust …

Viimastel päevadel on sotsiaalmeedia postitustes jagatud väidet, et vaktsiinid on “geeniteraapia”, mis hõlmab USA Toidu- ja Ravimiameti andmetel inimese geenide muutmist, et ravida või leevendada haigust.“

 

Geeniteraapia määratlus

FDA määratles geeniteraapia 2018. aasta juulis ega ole seda määratlust hiljem muutnud.

FDA veebilehe kohaselt:

“Inimese geeniteraapia eesmärk on muuta või manipuleerida geeni ekspressiooni või muuta elusrakkude bioloogilisi omadusi terapeutiliseks kasutamiseks. Geeniteraapia on tehnika, mis muudab inimese geene, et ravida haigusi …”

Siin on koht, kus AP-l läks valesti. Nad kasutasid oma debunkeerimise katses ainult ühte FDA geeniteraapia määratluse osa – geeni ekspressiooni muutmise osa. Kuid täielik määratlus sisaldab ka sõnu “või elusrakkude bioloogiliste omaduste muutmine”, mida COVID-süstid teevad.

COVID-i mRNA-d on molekulid, mis sisaldavad geneetilisi juhiseid erinevate valkude valmistamiseks. Need mRNA COVID-süstid edastavad sünteetilist mRNA-d geneetilise koodiga, mis juhendab teie rakke tootma SARS-CoV-2 ogavalgu modifitseeritud vormi.

Teisisõnu, nad “muudavad elusrakkude bioloogilisi omadusi terapeutiliseks kasutamiseks”. See, kas nad muudavad teie DNA-d, ei oma tähtsust. Pange tähele sõna “või” FDA määratluses. See tähendab, et see võib olla üks VÕI teine. Nad ei pea muutma geeniekspressiooni, et kvalifitseeruda endiselt geeniteraapiaks, vähemalt mitte FDA määratluse kohaselt.

 

Jah, COVID-süstid on määratluse järgi geeniteraapia

Moderna 2018. aasta novembri väärtpaberi- ja börsikomisjoni (SEC) registreerimisavaldus kinnitab samuti, et tema mRNA süstid on määratletud geeniteraapiana, märkides selgelt, et “FDA peab mRNA-d geeniteraapia tooteks”.

Ameerika Ühendriikides ja Euroopa Liidus on mRNA-teraapiad klassifitseeritud geeniteraapia ravimiteks … ~ BioNTech SEC Registration

BioNTechi 2019. aasta septembri SEC-i taotlus (selle mRNA tehnoloogiat kasutatakse Pfizeri vaktsiinis) on sama selge, lk 21:

“… Ameerika Ühendriikides ja Euroopa Liidus on mRNA-teraapiad klassifitseeritud geeniteraapia ravimiteks …”

Seega klassifitseeritakse USA-s ja Euroopas mRNA-teraapiad rühmana “geeniteraapia ravimiteks“. Sellest ei saa lihtsalt kuidagi üle ega ümber. Ometi üritab peavoolumeedia tänaseni COVID-i süstide tegelikkust ümber lükata.

 

Vaktsiini määratlust muudeti selleks, et teid petta

2018. aastal tunnistas Moderna, et mRNA tehnoloogia oli “uudne ja enneolematu”, kuid viimase kolme aasta jooksul on meile öeldud, et see on lihtsalt uuem ja kiirem viis vaktsiinide valmistamiseks.

Asi on selles, et kui mRNA süstid 2021. aasta alguses kasutusele võeti, ei vastanud need USA haiguste tõrje ja ennetamise keskuste vaktsiinimääratlusele. Nad vastasid ainult FDA geeniteraapia määratlusele. Ja ainus põhjus, miks nad vastavad praegu CDC vaktsiini-määratlusele, on see, et CDC muutis nende määratlust.

Kuni 2021. aasta oktoobri lõpuni määratles CDC vaktsiini kui “toodet, mis stimuleerib inimese immuunsüsteemi looma immuunsust konkreetse haiguse vastu, kaitstes inimest selle haiguse eest”. Immuunsust defineeriti omakorda kui “kaitset nakkushaiguse eest”, mis tähendab, et “kui olete haiguse suhtes immuunne, võite sellega kokku puutuda ilma nakatumata”.

“Vaktsiini” uus määratlus on: “Preparaat, mida kasutatakse organismi immuunvastuse stimuleerimiseks haiguste vastu.” Niisiis, “vaktsiin” muutus kaitsvat immuunsust tekitavast asjast lihtsalt immuunvastuse stimuleerimiseks. Võrrandist jäeti välja märksõnad “immuunsuse tekitamiseks”.

See muudab COVID-süstid kirjeldusega sobivaks, kuna need ei muuda teid COVID-19 vastu immuunseks ega olnud mõeldud nakkuse ennetamiseks.

Teabevabaduse seaduse (FOIA) taotluste kaudu saadud CDC-sisene kirjavahetus tõestab samuti veenvalt, et muudatuse põhjuseks oli lihtsalt “parempoolsete COVID-19 pandeemia eitajate” argumentide peatamine, et “COVID-19 vaktsiinid ei ole CDC enda määratluse kohaselt vaktsiinid”.

 

FDA teadis, et COVID süstid on riskantsed

2020. aasta jaanuaris avaldatud FDA juhistes inimese geeniteraapia toodete tööstusele klassifitseeriti ka mRNA süstid geeniteraapiaks. Oluline on see, et selles dokumendis rõhutas FDA, et mRNA-d või tsütokiine kandvatel geeniteraapiatoodetel võib olla “tundmatu pleotroopne toime, sealhulgas peremeesorganismi (inimese) geenide ekspressioon, mis võib põhjustada ettearvamatuid ja soovimatuid tagajärgi”.

Kuigi COVID-i süst toob kindlasti kaasa soovimatuid tagajärgi, ei olnud negatiivsed tagajärjed ettearvamatud. Varakult hoiatasid mitmed süstide toimemehhanisme uurinud teadlased tõsiste kahjulike tagajärgede, sealhulgas immuunsüsteemi kahjustuse, neuroloogiliste düsfunktsioonide ja vähi eest. Tänapäeval tõestab suur hulk andmeid ja statistikat, et need varajased mured olid õiged.

 

Allikas: articles.mercola.com

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt