Nagu käsn! Uus tehnoloogia päikeseenergia odavaks salvestamiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. mai 2024 kell 16:30Foto:

Energia salvestamine on üks peamisi väljakutseid säästvate, kuid vahelduvate elektriallikate nagu päike ja tuul rakendamisel. Sandia National Laboratories’i insenerid teevad koostööd New Mexicos asuva CSolPower LLC-ga, et töötada välja väga taskukohane meetod selle salvestamise teostamiseks.

 

Sandia insenerid muudavad üleliigse taastuvelektri soojuseks, mis salvestub kruusahunnikutesse.

 

Kuidas see süsteem töötab?

Soojusenergia on väga energiatihe – põhimõtteliselt saate soojuse salvestamiseks kasutada mis tahes materjali, mis talub kõrgeid temperatuure, ja seejärel tarnida seda siis, kui vajate.

“Oletame, et teil on päikesepatarei või tuulepark ja te toodate keset päeva rohkem energiat kui vaja. Võite võtta selle üleliigse elektri ja soojendada õhku suure takistusliku küttekeha abil, ”ütles Sandia insener Luke McLaughlin. Seejärel saate puhuriga suruda kuumutatud õhu läbi kruusakihi, mis on üsna poorne. See kannab soojuse õhust kividele. Seejärel sulgete mõned ventiilid ja süsteem läheb tundideks, päevadeks või nädalateks ooterežiimi, kuni see tuleb voolu vastupidises suunas vabastada.

“Kruusal on nii palju pinda, et puhute läbi põhimõtteliselt suure käsna – seal on palju ruumi soojusülekande jaoks,” ütles Sandia mehaanikainsener Nathan Schroeder.

 

Odav, sest kruus ei maksa suurt midagi!

Kui soojusenergia on kasutamiseks valmis, kantakse see tagasi õhku. Kuumutatud õhku saab suunata otse protsessi või kasutada auru tekitamiseks, et turbiini käitada nagu traditsioonilises võimsustsüklis.

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt