Eksperiment 8 miljardi inimesega: tumendada Päikest Kuu-tolmuga?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. juuli 2023 kell 12:30



Foto: Pixabay / MarlynCollins

See kõlab nagu koomiksikurikaela hull idee, kuid USA Utah’ ülikooli uurimisrühm ei tee nalja. “Tolm kui päikesekaitse” on teadusartikli nimi, mille rühm avaldas veebruaris ajakirjas “Plos Climate” ja mis vallandas teadusismi maailmas tulise arutelu. Kuigi tegelikult pole mitte mingeid teaduslikke tõendeid inimtegevusest tingitud kliimasoojenemise kohta, vaid pigem on käimas kontrollühiskonna loomise ralli, siis üle 90% inimestest usuvad seda jama. See tähendab omakorda, et „teadlased“ ja valitsused liiguvad pseudoteadusliku tegevuskavaga edasi, teinekord ka ohtlikke radu pidi.

 

Maailma säästev kosmosetolm?

Idee: me teame vaatluste põhjal, et suur hulk tolmu võib maad jahutada. Sest õhus ringi lendavad osakesed peegeldavad päikesevalgust, selle asemel, et seda maapinnale lasta. Kui 1991. aasta juunis toimus Filipiinidel Pinatubo vulkaani massiivne purse, puhuti maa atmosfääri nii palju tolmu, et maailma keskmine temperatuur langes järgneva kahe aasta jooksul 0,5 kraadi võrra. Erinevad uuringud näitavad, et kõrbetolm võib ka maad jahutada, vähemalt minimaalselt.

Utah’st pärit uurimisrühm on nüüd arvamusel, et seda efekti võiks kasutada kliima jaoks. Kuna teadusismi religiooni kohaselt kuumeneb maa inimtegevusest tingitud kliimamuutuste tõttu, on valitsustevahelise kliimamuutuste paneeli andmetel meie planeet 1850. aastaga võrreldes juba soojenenud keskmiselt 1,1 kraadi Celsiuse järgi. Soojenemist võib aeglustada lihtsalt see, et inimkond paljastab kontrollitult suurema koguse tolmu maa ja päikese vahel.

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt