Uuring: kolmandik noortest ameeriklastest kahtleb Maa ümmarguses kujus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. aprill 2018 kell 15:35Hiljuti USA-s läbi viidud uuring näitab, et kolmandik milleeniumilastest Ameerikas pole kindlad, et Maa on ümmargune. Riigis läbi viidud küsitlus paljastab, et 18-24 aastased on suurim grupp riigis, kes keelduvad aktsepteerimast teaduslikult heaks kiidetud fakte maa kuju osas.

 

Suurbritannia 18-aastase staažiga turu-uuringute firma YouGov küsitles 8125 täisealist USA-s, et uurida, kas nad usuvad lameda Maa teemat.

Vaid 66% noortest millenniumilastest vastasid, et “nemad on alati uskunud, et Maa on ümmargune.” Teadusõpetajad USA-s raputavad ilmselt pead, kui kuulevad, et 9% noortest täiskasvanutest on alati arvanud, et Maa on lame. Teine 9% noortest ütlesid, et nad varasemalt uskusid, et Maa on ümmargune, kuid nüüd on neil selles osas kahtluseid. 16% noortest ütlesid, et nad pole Maa kujus kindlad.

Ühtekokku 2% kõigist küsitlusele vastanuist ütlesid, et nemad on arvanud terve elu, et Maa on lame ilma ühegi kahtluseta.

YouGov avastas, et vanus on selgelt seotud sellega, mida inimesed arvavad Maa kujust. 76% noortest vanuses 25-34 ütlevad, et nemad on alati uskunud, et Maa on ümmargune, võrreldes 82% vanuses 35-44, 85% vanuses 45-54, ja 94% vanuses 55 ja enam.

Sissetulek tundub samuti mängivat rolli inimeste Maa kuju uskumuste osas. 92% täiskasvanuist, kes teenivad üle 80 000$ usuvad, et Maa on ümmargune, võrreldes 79% täiskasvanutega, kes teenivad alla 40 000$.

 

Allikad: IFL Science, CBS Pittsburgh, YouGov

Foto: iflscience.com

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

NB! Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt