Video: Kui Maa päriselt pöörleks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. juuni 2018 kell 11:25Peavooluteadus väidab, et Maa pöörleb 1600km/h ekvaatoril, mis põhjustab tsentrifugaaljõu, mille tulemusena on ekvaatoril maapind ca 22 km kõrgem. Selline kõrgendik on kümneid kilomeetreid kõrge, sadu kilomeetreid lai ning ulatub üle kogu ekvaatori. Lisaks sellele põhjustab tsentrifugaaljõud pooluste juures Maa rõhumise/lömastumise ja seetõttu on planeet Maa hoopis ovaalne mitte kerakujuline.

 


Kõik see paisumine ja lömastumine toimub väidetavalt meie jalge all. Kivimid, maavarad ja kõik muud ained-materjalid, mis Maa sees on, liiguvad poolustelt eemale ning koonduvad ekvaatoril. Aga miks maa peal olles me seda ei taju ning oleme justkui immuunsed sellele nähtusele? Kuidas saab olla, et samal ajal kui miljardid tonnid Maa sisemust koondub tohutu pöörlemise tõttu ekvaatorile, näeme, et veekogud püsivad laitmatult klaassiledad ja liikumatud?

Meie meeled ja kogemused kinnitavad, et väidetav ekvaatori kumerus on nonsenss! Kas tsentrifugaaljõud saab manifesteeruda Maa sisemuses ja liigutada seal triljoneid tonne kivimeid ning moodustada tuhandete kilomeetrite pikkune mägi ekvaatoril nõnda, et maapinnal seda tunda poleks?

Kas seda nähtust saaks välja vabandada gravitatsioon? Tundub nagu oleks gravitatsioon siin kontekstis juba kaotaja rollis, sest väidetavalt on Maa tohutu pöörlemise tõttu ekvaatoril tuhandete kilomeetrite pikkune ja üle 20 kilomeetri kõrgune mägi, millele gravitatsioon ei mõju..

Kui Maa päriselt niimoodi lömastuks ja kumerduks, siis kas kõik Maal olev ei hakkaks siit ära lendama, toimuksid katastroofid ja me oleksime juba hukkunud või ei oleks siia üldse sündinudki?

Vaata videot, milline näeks ilmselt Maa välja kui ta päriselt pöörleks:

 

Originaalvideo: p-brane Youtube 

Loe lisaks: Wikipedia

 

Autor: p-brane

Tõlkis ja toimetas Hando Tõnumaa

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt