Maalikunstnik: Kuu ei ole kerakujuline!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. märts 2018 kell 11:05“Rääkides Kuust, palun lubage mul jagada informatsiooni, mis kummutab igaveseks teooria sellest, et Kuu on kerakujuline,” juhatab sisse oma põneva video Kanadast pärit kunstnik Masta Peace. 

 

Edasijõudnud kunstiõpilastena jagatakse meile informatsiooni, mida üldiselt mõtlemisvõimelistele ja teistele valdavalt vasakut ajupoolkera kasutavale rahvale ei pakuta. Meid õpetatakse nägema ja veel enam taasesitama seda, mida me näeme. Et me oleksime võimelised peast maalima ja esile tooma pildi ka siis, kui meil seda füüsiliselt enam ees pole. Näiteks kunstiõpilastena peame vaatlema tükikest kokkumurtud lina või alasti figuuri, et me suudaks seda täpselt tulevikus reprodutseerida.

Juba väikese lapsena, õppides päikesesüsteemi, oli mul sarnaselt paljude teiste lastega väga palju küsimusi. Mulle tundub, et minu küsimused olid veidi teistsugused, kui teistel lastel ja võimalik, ka et suurema raskusastmega.

Kulus kõvasti ajupesu ja ideoloogiaga läbiimmutamist kooli, televisiooni, Hollywoodi, meedia jne abil, et panna mind unustama, et mul olid noorena sellised küsimused. Aga lameda Maa teave on need küsimused ja pildid uuesti minu mõtetesse toonud ja ma olen põnevil, et saan neid teiega jagada.

Enne, kui ma alustan, tahan teile teada anda, et kunst on üks kõige olulisemaid teadaolevaid õppimise valdkondi. Teadust, matemaatikat ja füüsikat saab õpetada läbi kunsti. Kui me õpime intellektuaalteadust, aritmeetikat, füüsikat, keemiat jne, siis me stimuleerima vasakut ajupoolkera.

Kui kaks inimest ütleksid sulle mis amet neil on, üks matemaatika õpetaja ja teine kunstiõpetaja, siis ilmselt peaksid sa matemaatikaõpetajat targemaks, teadlikumaks, usaldusväärsemaks, iseseisvamaks või professionaalsemaks. Sa ilmselt austaksid teda isegi rohkem. See on aga kummaline, sest matemaatikat võib õppida ja numbreid lugeda või kalkulaatorit kasutada igaüks, kui nad pingutaks. Aga sõltumata sellest, kui palju ka ei ürita keegi, kes pole sündinud kunsti soodumusega, ei suuda ta kunagi arendada endas välja andeid, mis võimaldavad edasi anda pereportreesid või maastikumaale või õiget värvi või Kuud. Ja rääkides Kuust, palun lubage mul jagada informatsiooni, mis kummutab igaveseks teooria sellest, et Kuu on kerakujuline.

 

 

Masta Peace´i Instragram

Originaalvideo: Youtube

Foto: NASA

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.