Kas valgurikas toitumine on tervisele kahjulik?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuni 2020 kell 18:26Toitumise kohta on pea sama palju arvamusi, kui on erinevaid inimesi. Ühe või teise moes oleva dieedi järgimine võib olla huvitav, kuid vahel ka tervist kahjustav. Teadmised toitumise kohta uuenevad pidevalt, vanad dogmad vahetatakse uute vastu välja ning vahel näib, et õigeid ega valesid vastuseid ei olegi. Paleo dieet on üks viimase aja populaarseimad suundasid mille puhul püütakse toituda nii, et vähemalt pool kehale vajalikust energiast pärineks loomsetest allikatest.
Kuid mitte igaühe jaoks ei pruugi valgurikas toitumine sobiv olla.

 

Lõuna-California ülikooli teadlased on isegi väitnud, et loomse valgu rikas dieet olla tervisele sama kahjulik, kui suitsetamine.

Uuringus vaadeldi 6381 üle 50-aastase inimese toitumisharjumusi USA riikliku terviseküsitluse (National Health and Nutrition Examination Survey, NHANES) raames kogutud info põhjal. 50 – 65 aastaste inimeste puhul suurendas suur loomsete valkude tarbimine vähki või diabeeti suremise riski pea neli korda. Toitumisteadlased rõhutavad, et selle uuringu põhjal on vara teha kindlaid järeldusi, kuid see peaks manitsema ettevaatlikkusele, eriti vanemate inimeste puhul.

Mitte igasugune valk ei ole kahjulik

Leiti, et valgurohke toidu kahjulik mõju taandus peaaegu täielikult, kui valgud pärinesid taimsetest allikatest nagu ubadest ja teistest kaunviljadest. Kuigi vähki haigestumise risk oli keskealistel inimestel valgurikka dieedi puhul siiski kolm korda kõrgem, kui madala valgusisaldusega dieedi puhul.  Huvitav asjaolu oli veel see, et kui keskealised inimesed tarbisid ohtralt loomset valku, siis nende varajase v

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt