Meditsiinimeedium: Kui sina päästad maksa, päästab maks sinu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. oktoober 2019 kell 11:58KIRI MINU MAKSALE

(Inspireeritud Anthony Williami raamatust “Meditsiinimeediumi maksaravi“)

 

“Kallis minu maks! Ma ei ole mitte kunagi varem sinuga rääkinud, veel vähem sulle kirjutanud. Kui keegi oleks mulle mõni kuu tagasi öelnud, et ma varsti seda teen, siis oleksin ta arvatavasti välja naernud. Ma ju teadsin, et sa oled kusagil minu sees olemas, aga milliseid ülesandeid sa täidad ja kui intelligentne sa tegelikult oled, sellest polnud mul vähimatki aimu. Nagu ma nüüdseks tean, pole ka meditsiiniteadlased veel avastanud, et sa teostad inimorganismis iga päev üle kahe tuhande keemilise protsessi. Vau! Üle kahe tuhande! Seda ei oska isegi ette kujutada, et üks elund võiks suuta nii suurt hulka erinevaid ülesandeid täita,” kirjutab Telegramile kirjanik ja terviseteemadel kaasamõtleja Tiia Selli.

 

Miks teadlased seda veel ei tea? Sind ei ole eriti palju uuritud, kuna pole mõistetud, millist ülitähtsat rolli mängid sa inimese tervises ja heaolus. Meditsiinil pole isegi veel diagnostikavahendeid, mis näitaksid sinus olevaid viirusosakesi ja toksiine.

Seetõttu pole ka meile keegi õpetanud, kuidas sinu eest hoolitseda. Meile räägitakse sageli südamest ja selle hoidmisest, meile räägitakse ka aju, kopsude või seedeelundkonna tervisest, aga sinust ei räägi keegi. Perearst pole minult iial küsinud: „Kuidas teie maksa käsi käib?“ Arst ei tea, et sa oled ülekoormatud, ületöötanud ja väga suures stressis. Ka teadlased ei tea, et peaaegu iga inimese maks on tänapäeval hädas ning ootab pikisilmi meie abi. Ja mitte keegi ei ole kuulnudki sellest, et sinuga saab rääkida ja suhelda nagu sõbra või hingesugulasega. Sulle lausa meeldib, kui me sinuga räägime, kas mõttes või häälega, see jahutab sind, sest pideva pingelise töö tõttu lähed sa sageli liiga kuumaks. Selline toksiline kuumus mõjub sulle kahjulikult ja koormavalt, samas kui mürkide eemaldamisega kaasnev kuumus on hoopis kasulik.

Anthony William ütleb, et kui meditsiiniteadlased mõistaksid sinu tõelist väärtust, siis oleks koolide õppeprogrammides sees ka maksaga seotud algtõed. Ja ülikoolides räägitaks neist kõigile tudengitele, mitte ainult arstiteaduskonna üliõpilastele. Teadmised, mida praegu arstitudengitele jagatakse, on nagu üksikud liivaterad pikal liivarannal. Seetõttu peame õppima ise hoolitsema sinu, oma maksa eest, mitte lootma arstide peale.

 

Rasvade töötleja

Sa töötled kõike, mis minu kehasse satub, kuid üks sinu põhiülesandeid on rasvade töötlemine. Iga kord, kui mina söön toitu, mis sisaldab rasva (pole vahet, kas tervislikku või kahjulikku), hakkad sina sappi eritama, mis rasva lõhustab, et mu keha saaks selle omastada. Kui rasva osakaal minu menüüs on viisteist protsenti või vähem ning see tuleb tervislikest toiduainetest, toodad sina sappi tavapärase töö käigus ega satu paanika- ja stressiseisundisse. Kui rasva osakaal minu menüüs on kolmkümmend protsenti või veel suurem ja see tuleb näiteks praetud toitudest, pekilihast ja kahjulikest toiduõlidest (rapsi-, palmi- ja maisiõlist), oled sa sunnitud tootma meeletutes kogustes sappi, et minu veri ei muutuks liiga paksuks. Sa püüad iga hinna eest mu verd vedeldada, lõhustades ja kõrvaldades rasvu, mis võivad kahjustada südant ja kõhunääret.

Mida rohkem rasvu on vereringes, seda vähem on veres hapnikku. Aju ja süda ei saa aga hapnikuta tõhusalt töötada, nad peavad siis liiga palju vaeva nägema. Rasva töödeldes kaitsed sa ka habrast kõhunääret. See elund toodab ülitähtsat hormooni insuliini, mis reguleerib vere suhkrusisaldust. Kui kehas on liiga palju rasva, on kõhunääre sunnitud üha rohkem insuliini tootma. Selle tootmine muutub lõpuks kaootiliseks ja kõhunääre võib insuliini tootmise võime üldse kaotada. Insuliinita tekib aga suhkurtõbi.

 

Keha ladu

Sa oled minu keha ladu. Sa kogud ja säilitad toitudest saadavat glükoosi, et see siis käiku lasta, kui olen pikalt söömata olnud ja veresuhkur liiga alla läheb. Sinu laos olevad tohutu suured glükoosivarud hoiavad mind elus. Glükoos on kütus, ilma selleta ei saaks sa täita ühtegi ülesannet, milleks sa loodud oled. Sa jääksid nälga ja mina hakkaksin kiiremini vananema. Kuid sa tahad, et glükoos tuleks looduslikust suhkrust, mitte kahjulikust valgest suhkrust või maisisiirupist. Looduslikku suhkrut saame näiteks puuviljadest, marjadest, kartulist, bataadist.

Sa kogud endasse ka kõiki vitamiine, mineraalaineid ja teisi kasulikke toitaineid, kandes need tähtsuse järgi kataloogi, et kõige vajalikumad ained oleksid alati käepärast võtta.

Minu elu päästmiseks on sul eraldi laoruumid mürkide jaoks. Mida rohkem oled aga sunnitud toksiine endasse tõmbama, seda vähem on sinus ruumi kasulike ainete jaoks. Seetõttu pead otsustama, kas hoida mürke kinni ja sellega kaitsta minu keha või lasta mürgid välja ja koguda rohkem kasulikku kraami. Ainult mina saan sinu töö kergemaks teha, kui järgin maksaravi raamatus antud soovitusi.

 

Mürkide kahjutukstegija

Tänapäeva maailmas puutume igapäevaselt kokku kahjulike ainetega: säilitusained, taimekaitse- ja putukamürgid, kunstväetised, raskmetallid, autode heitgaasid, kodupuhastusvahendid, värvid, lakid, plastid, igasugune kokkupuude suitsuga, maitsetugevdajad jne.. Me ei teagi, et nii paljude mürkidega kokku puutudes oleme elus ainult tänu sinule, sest sina suudad need kahjulikud ained meie kehas kahjutuks teha. Mürgistel ainetel on ioonilaeng, mis muudab meie keha rakud kleepuvaks. Veres ja lümfivedelikus triivivad toksiinid eemaldavad hapnikku, ohustavad toitaineid ja vigastavad immuunsüsteemi rakke.

Kui sina, minu töökas maks, oled terve ja tugev, eritad sa vereringesse üht imelist keemilist ühendit, mis muudab toksiinide ioonilaengu kahjutuks. Meditsiiniteadlased pole seda ühendit veel avastanud. Kui sa oled aga ülekoormatud ja seetõttu loid, ei suuda sa toksiine kahjutuks teha ning hakkad sissetunginud mürkaineid ladustama, kogudes need nn konteineritesse. Kuigi sinusse ladustatud mürgid võivad sind ennast lõpuks haigeks teha, teed sa seda siiski, et kaitsta mind. Kui mürgid minu kehas vabalt ringi triiviksid, võivad need jõuda ajju ja südamesse, kus nad palju kahju tekitaksid ning minu eluiga lühendaksid. Sa hoolitsed minu eest sama ennastohverdavalt nagu ema oma vastsündinud beebi eest ning ootad kannatlikult aega, mil ometi saaksid vabaneda kahjulikest ainetest ohutul viisil. See aeg on nüüd saabunud.

 

Loid maks

Anthony William ütleb, et sada protsenti terve maksaga sündisid inimesed siia maailma mitu sajandit tagasi. Tänapäeval ei sünni meist keegi enam täiesti korras maksaga. Juba eostamise hetkel ja emaüsas olles satuvad meie organismi mitmesugused toksiinid. Ka kaugetelt esivanematelt oleme päranduseks saanud erinevaid haigusetekitajaid. Lisaks võivad mürgid maksa sattuda beebidele tehtavate tavapäraste raviprotseduuride käigus. Imikute seedehäired, toidu tagasiheide, nahahädad, pundunud kõht – need kõik viitavad maksaprobleemidele.

Elu jooksul kogume kahjulikke aineid üha juurde. Need kuhjuvad sinus, sa oled ülekoormatud ja väsinud, seetõttu ei suuda enam tegutseda nii aktiivselt kui peaks. Keegi ei ole meile õpetanud, kuidas oma maksale puhkust anda. Kui sa ei saa kunagi puhata, muutud sa loiuks. Loid maks on nagu seisev vesi, milles paljunevad haigusetekitajad ja putukad. Meditsiinimeedium väidab, et tänapäeval on loid maks üheksal inimesel kümnest. Ja kui me midagi ette ei võta, siis viieteistkümne aasta pärast on loid maks kümnel inimesel kümnest. Erinevad haigusnähud, mis seetõttu tekivad, näitavad, et sa palud abi. Sinu appikarjed on tegelikult õnnistus, kuna tänu sellele saame teada, et midagi on vaja ette võtta.

 

Kuidas maksa aidata?

Igal õhtul lähed sa magama koos minuga, kuid ärkad juba kella kolme või nelja ajal öösel. Samal ajal, kui mina veel õndsa und magan, hakkad sina mu kehas puhastustööd tegema: korjad kokku ja viid välja päeva jooksul kogutud toksiine ja jääkaineid. Mürgid triivivad hommikul minu vereringes ja kui ma neid vedelike abil kehast välja ei vii, oled sa sunnitud need endasse tagasi tõmbama, et mind kaitsta. See rikub ära kogu öise puhastustöö vaeva.

Minu ülesanne on sinu töö lihtsamaks teha, juues hommikul esimese asjana umbes pool liitrit vedelikku, näiteks sidrunivett või sellerimahla. Lisaks peaksin hommikusöögist kuni lõunani vältima rasvu, k.a. kasulikke taimseid rasvu, mida saame pähklitest, seemnetest, avokaadost jms. Kohe, kui söön rasva sisaldavat toiduainet, pead sa puhastustöö pooleli jätma ning alustama sapi tootmist, mille abil rasvu töödelda, ja mürkide eemaldamine peatub.

Hommikusöögiks sobib ideaalselt marjadest, puuviljadest, rohelisest valmistatud smuuti, kuhu pole lisatud pähklipiima ega seemneid. Võib kõhu täis süüa ka lihtsalt puuviljadest-marjadest. Nii toitudes saad sa endasse koguda puuviljades sisalduvat looduslikku glükoosi, mida vajad kogu minu keha töös hoidmiseks. Rasvad takistavad glükoosi imendumist. Kui ma hommikusöögist kuni lõunani väldin rasvu, siis aitan sul talletada üliväärtuslikke suhkruid.

Sulle meeldiks, kui ma aeg-ajalt teeksin maksapäästet 3:6:9. See on üheksapäevane toitumiskava, mis aitab sul sügavuti puhastuda ja ohutult vabaneda mürkidest. Maksapääste aitab terveneda ja nooreneda nii sinul kui minul.

Ma ei teadnud varem, et sinu tervis on tihedalt seotud minu emotsionaalse heaoluga. Kui sinul on halb, siis tunnen ennast halvasti ka mina. Kui sina oled rahulik ja harmooniline, siis on harmoonilised ka minu minu meel ja keha. Sinu eest hoolitsedes aitan parandada oma südame, aju, immuunsüsteemi, naha ja seedeelundkonna tööd. Mu uni on sügavam, mu vere suhkrusisaldus tasakaalus ja vererõhk normis. Mu mõte töötab selgemalt, mu keskendumisvõime on parem, mu tuju on helgem ning ma olen üleüldse rõõmsam ja rahulolevam. Kui sina oled terve, suudad sa tõhusalt maandada tänapäevase kiire elu stressi. Sinu tervisest sõltub minu vaimne, hingeline, emotsionaalne ja füüsiline heaolu. Kui kõik inimesed hakkaksid hoolitsema oma maksa eest, muutuks kogu maailm rahulikumaks ja õnnelikumaks paigaks.

Ma tahan nüüdsest sinu eest hoolitseda parimal võimalikul moel, abistades sind üle kahe tuhande keemilise protsessi läbiviimisel, mida sa iga päev minu heaks teed. Kui mina päästan sinu, päästad sina minu. Aitäh sulle, minu tubli ja töökas maks!

 

Tiia Selli

Kirjanik ja terviseteemadel kaasamõtleja

 

Inspireeris: Anthony William “Meditsiinimeediumi maksaravi“ (Ersen, 2019)

Foto: Adobe Stock

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt