Tervendav puhastus – restart kehale

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. september 2021 kell 9:40Me elame äraspidises maailmas, kus hea tervise tagamiseks peetakse parimaks valikuks moodsat süsti käsivarde, aga mitte keegi ei räägi meile immuunsüsteemi tugevdamisest ega vajadusest oma keha puhastada mürkidest ja haigusetekitajatest. Enamik arste ja terviseametnikke on seisukohal, et inimese keha puhastab ennast ise ning meil ei ole vaja selleks lillegi liigutada. Paraku on see tõest väga kaugel, leiab kirjanik ja terviseteemadel kaasamõtleja Tiia Selli.

 

Mingi probleemiga arsti juurde minnes saame kasulike nõuannete asemel kaasa retseptid tablettide söömiseks, mis hea õnne korral võivad haigussümptomeid ajutiselt leevendada, ent ei jõua siiski tervisehäda algpõhjuseni. Teadus pole veel avastanud, mis põhjustab kroonilisi ja mõistatuslikke haiguseid, seetõttu ei oska arstid neid ka ravida. Toitumise ravivast toimest pole tavameditsiin justkui midagi kuulnudki, ometi ütles juba Hippokrates: „Olgu toit sinu ravim ja ravim sinu toit!“ Õnneks on nüüd kõigil võimalik lugeda Anthony Williami uut mahukat raamatut „Meditsiinimeediumi tervendav puhastus“, mis on pühendatud konkreetselt teemale, kuidas spetsiaalsete toitumiskavadega vabaneda kehas peituvatest toksiinidest ja patogeenidest ning seeläbi terveneda.

 

Miks puhastada?

Me peame enesestmõistetavaks, et inimese keha vajab regulaarset välist puhastamist, kuid vähesed teavad seda, et puhastada tuleks ennast ka sisemiselt. Millest me ennast siis puhastama peame? Kes või mis need tervisehädasid tekitavad pahategijad on nagu Anthony William neid nimetab? Need on viirused, halvad bakterid ja mürgised raskmetallid. Me võime ju arvata, et minu kehas küll mingeid pahategijaid ei ole, paraku on igasugused kergemad või raskemad haigusnähud füüsiline tõestus, et kehas peitub patogeene ja toksiine. Ja puhastamine on esmane abivahend tervisehädadest vabanemiseks.

Mida rohkem meie organismis mürgiseid aineid leidub, seda rohkem toitu on viirustel ja halbadel bakteritel. Kui toksiinid ja patogeenid kokku saavad, on soodne pinnas haiguse tekkeks loodud. Kuna planeet Maa ei ole eriti puhas paik, siis on iga inimese kehas teatud hulk kahjulikke aineid. Saame neid juba sünniga kaasa oma vanematelt. Näiteks elavhõbe on mürk, millega Anthony Williami sõnul puutub igaüks kokku juba eostamise hetkel, sest meie esivanemad on andnud seda põlvest põlve edasi saastunud spermatosoidide ja munarakkude kaudu. Elavhõbedat kasutatakse tööstuses ka tänapäeval, seda sisaldavad paljud patareid, akud, elektripirnid ja isegi mõned ravimid, ka autotööstuses on see kasutusel erinevate autoosade valmistamisel. Kui elavhõbe on sattunud meie kehasse, siis nõrgestab see immuunsüsteemi, põhjustab rohkelt emotsionaalseid, vaimseid ja neuroloogilisi probleeme ning toidab viiruseid (k.a. koroonaviirust). Elavhõbe on süüdi ka autismi ning aktiivsus-ja tähelepanuhäire tekkes.

Veel mõjuvad tervisele kahjulikult laialt kasutatavad õhuvärskendid, lõhnaküünlad, traditsioonilised pesupesemisvahendid, seenhaigusi tõrjuvad vahendid, bensiin, taimekaitsevahendid, putukamürgid, keemilised väetised, plastid, kiirgus, autode heitgaasid, igasugune suits jne.. Ka paljud ravimid võivad loodetava kasu asemel hoopis kahju teha.

Lisaks mõjub immuunsüsteemi nõrgestavalt emotsionaalsetest traumadest tingitud toksiline adrenaliin. Hirm, mida praegusel ajal on üleliia palju kogu maailmas, on samuti adrenaliini tekitav ning seega immuunsüsteemi kahjustav.

Iga inimese kehas on erinev toksiinide ja patogeenide kombinatsioon ja hulk, sellest tulenevalt ka erinevad haigusnähud. Me ei saa täielikult vältida kahjulike ainetega kokkupuudet, kuid me saame aidata oma kehal neist puhastuda. Meie abita ei suuda keha mürkidest vabaneda.

 

Probleemsed toidud

Justkui neist pahategijatest veel vähe oleks, tekitavad probleeme ka mõned toiduained, mida me seni oleme kasulikuks pidanud. Kõige keerulisem on lugu munadega. Kunagi olid munad inimkonna jaoks ellujäämistoit, kuid sellest alates, kui aastakümneid tagasi hakati laborites viiruseid ja halbu baktereid toitma munadega, muutusid need kahjulikuks toiduks, mis vähendab meie võimet ellu jääda. Anthony William ütleb otse, et kõik munade kasulikkust kinnitavad uuringud on kinni makstud. Suured farmaatsiaettevõtted ja meditsiinitööstus varjavad meie eest seda tõde.

Teiseks kuuluvad probleemsete toitude hulka piimatooted. Need ummistavad drastilisel moel maksa ja seedetee ning lasevad peen- ja käärsooles vohada kõigil haigusetekitajatel. Kuna piima seedimine, lagunemine ja organismist väljumine on raskendatud, siis lämmatab see elutähtsa hapniku, muudab maksa mittetoimivaks ja loiuks, mis viib lima tekkimiseni. Just seetõttu on paljudel väikelastel pärast piimatoodete tarbimist allergiad ja seedehäired. Lisaks elatuvad meie kehas pesitsevad haigusetekitajad ka piimatoodetest.

Kolmandaks probleemseks toiduks on gluteeni sisaldavad tooted. Nendega on taas sama lugu – viirused ja halvad bakterid toituvad gluteenist ja see põhjustab kehas põletikku. Paljud inimesed, kes on gluteeni oma menüüst välja jätnud, avastavad, et neil on rohkem energiat,  mõttetegevus on selgem ning meeleolu parem.

Probleemseid toiduaineid on tegelikult veelgi, aga eelnevalt loetletud kolm on kõige olulisemad, millest tuleks esmajärjekorras loobuda, kui meid vaevab mingi tervisehäda.

 

Kuidas puhastus toimib?

Meditsiinimeediumi puhastused aitavad meil vabaneda aastate ja aastakümnetega kogunenud prügist ja seda kuni rakutasandini välja. Samas on need nii ohutud ja meie kehale rohkelt vitamiine, mineraale ja kasulikke toitaineid andvad, et neid võib teha isegi koos lastega.

Põhipuhastuse toitumiskavasid on raamatus kolm varianti: algupärane, lihtsustatud ja täiustatud puhastus, mis kõik kestavad 9 päeva. Neil kõigil on esimesed kolm päeva ettevalmistusperiood, et anda maksale aega valmistumiseks. Piltlikult öeldes tuleb seda võtta nagu stardiloendust enne, kui jalgrattalt abirattad eemaldada.

Järgmise kolme puhastuspäeva jooksul saab maks lõpuks hinge tõmmata pidevast sapitootmise režiimist, mis on tingitud rasvarikka toidu rohkest söömisest. Kõik inimesed söövad tänapäeval liiga rasvarikast toitu, olgu siis tegemist loomse või taimse rasvaga. Rasv teeb aga vere paksuks, see muudab maksa loiuks ja takistab mürkidest vabanemist.

Viimased kolm puhastuspäeva – nüüd on käes hetk, mida meie maks on oodanud praktiliselt kogu oma elu. Maksa mootor on eelnevatel päevadel üles soojendatud, nii et tal on nüüd piisavalt väge ja jõudu kogu mürgine rämps meie kehast välja toimetada. Kui maks ja teised elundid raskest koormast vabanevad, saame tunda suurt positiivset mõju nii kehale kui ka meeleolule. Kui maks on õnnelik, oleme õnnelikud ka meie.

Puhastus ei mõju mitte ainult füüsiliselt, vaid see puhastab meid ka vaimselt. Vanad emotsioonid, mida oleme aastaid enda sees kinni hoidnud, saavad väljuda koos muu toksilise prahiga. Emotsioonide väljumise ajal võime tunda seletamatut kurbust, valu, hirmu, süütunnet ja isusid nn lohutustoitude järele. See kõik on hea märk, et meie organism tegeleb aktiivselt puhastumisega.

 

Isiklik kogemus

Ma olen ise meditsiinimeediumi soovitatud 9-päevase puhastuse läbi teinud kolmel korral. Tulemusi nägin juba kohe pärast esimest katsetust – kadusid mitmed hädad, mis varem olid mind aastaid vaevanud. Lisaks parem tuju ja tohutult palju rohkem energiat. Teist korda hakkasin puhastust tegema siis, kui olin rasket mööblieset vedides oma selja nii ära tõstnud, et ei saanud õieti liikudagi. Mõtlesin küll, et kuidas saab organismi puhastamine ravida haiget selga, aga  otsustasin siiski proovida. Juba puhastuse esimestel päevadel hakkas seljavalu jõudsalt vähenema ja protsessi lõpule jõudes olin vaevast täiesti vaba. Selg oli terve ja see hämmastas tõepoolest ka mind ennast.

Kõige suuremat mõju meeleolule ja enesetundele kogesin aga pärast kolmandat puhastust. See on ka loogiline, kuna iga korraga suudab maks üha sügavamalt toksiine kehast välja viia. Mul oli selline tunne, justkui oleksin oma sisemuses hullult sassis toad korda teinud ja kogu üleliigse kraami minema visanud. Mõte töötas selgemalt ja ma nägin absoluutselt kõike positiivsemas valguses. Kirjanikuna edenes ka kirjutamine jõudsamalt, sest loovus oli justkui paisu tagant valla pääsenud. Ma taipasin, et see enesetunne, mida ma varem pidasin suhteliselt heaks, polnud seda hoopiski mitte. Sain aru, et olin aastatega unustanud, mis tähendab tunda ennast tõeliselt hästi ning ärgata hommikul nagu kunagi lapsena, kogedes rõõmsat põnevust eelseisva päeva üle. Lühidalt öeldes – ma olin teinud endale justkui restardi,  sest olin andnud kehale võimaluse loomulikul teel puhastuda mürkidest ja muudest pahategijatest.

 

Tiia Selli

kirjanik ja terviseteemadel kaasamõtleja

 

Foto: Alisha Mishra / PexelsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt