Ajatu: Millist kasu haigestumine meile tuua võib?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. detsember 2021 kell 15:46Järgmisel korral, kui saad külmetushaiguse või gripi, siis selle asemel, et ravimitega sümptomeid alla suruda, anna kehale hoopis puhkust ja mõtle sellele, et haigustel võib olla meie jaoks palju suurem tähendus kui lihtsalt ebamugav olukord, mis tuleb kuidagi välja kannatada.

Tänane “Ajatu” ilmus esimest korda veebruaris 2014.

 

Tavameditsiin on kujundanud arvamuse, et külmetushaiguste jaoks puudub tõhus ravi ja gripi vastu tuleb ennast kaitsta vaktsiiniga. Juhul kui vaktsiinist hoolimata haigestud grippi, siis on loodud terve hulk erinevaid ravimeid, mis suruvad sümptomid alla ja võimaldavad meil jätkata kiiret ja ebatervislikku elustiili. Kuid kõik need vaatenurgad ei võta arvesse seda, mida külmetushaigused ja gripp tegelikult meie keha heaks teha võivad.

Külmetushaigused ja gripp on põhjustatud viirustest ning nende mõistmiseks on vaja vaadelda, mida need haigused meie kehas rakutasandil teevad. Rakkude jagunemist pooldumise teel õpetati juba keskkoolis bioloogia tunnis. Viirused on aga rakkudest erinevad ega saa pooldumise teel paljuneda – need on kõigest mikroskoopilised geneetilise materjali osakesed, mida kaitseb õhuke valgukiht. Ilma peremeesorganismita ei suuda viirused paljuneda, need kasutavad meie keha rakkude jagunemist ja ainevahetust, et endast koopiaid teha.

Viirus hävitab raku

Kui viirus on saanud ligipääsu sinu keharakku, siis võib juhtuda üks kahest variandist:

  • viirus kasutab raku ressursse enda taastootmiseks ning seejärel lõhustab raku, nii et toodetud viirused saaks minna uusi ohvreid otsima. Selle protsessi käigus rakk hukkub.
  • Viirus integreerib ennast raku DNA-sse ning sel moel sisaldab iga järgmine pooldumise teel tekkinud rakk ka viiruse DNA-d. Hiljem võib viirus hakata
Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt