Ajatu: Millist kasu haigestumine meile tuua võib?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. märts 2023 kell 13:46Järgmisel korral, kui saad külmetushaiguse või gripi, siis selle asemel, et ravimitega sümptomeid alla suruda, anna kehale hoopis puhkust ja mõtle sellele, et haigustel võib olla meie jaoks palju suurem tähendus kui lihtsalt ebamugav olukord, mis tuleb kuidagi välja kannatada.

Tänane “Ajatu” ilmus esimest korda veebruaris 2014.

 

Tavameditsiin on kujundanud arvamuse, et külmetushaiguste jaoks puudub tõhus ravi ja gripi vastu tuleb ennast kaitsta vaktsiiniga. Juhul kui vaktsiinist hoolimata haigestud grippi, siis on loodud terve hulk erinevaid ravimeid, mis suruvad sümptomid alla ja võimaldavad meil jätkata kiiret ja ebatervislikku elustiili. Kuid kõik need vaatenurgad ei võta arvesse seda, mida külmetushaigused ja gripp tegelikult meie keha heaks teha võivad.

Külmetushaigused ja gripp on põhjustatud viirustest ning nende mõistmiseks on vaja vaadelda, mida need haigused meie kehas rakutasandil teevad. Rakkude jagunemist pooldumise teel õpetati juba keskkoolis bioloogia tunnis. Viirused on aga rakkudest erinevad ega saa pooldumise teel paljuneda – need on kõigest mikroskoopilised geneetilise materjali osakesed, mida kaitseb õhuke valgukiht. Ilma peremeesorganismita ei suuda viirused paljuneda, need kasutavad mei

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt