Soolaravi – kuidas on sool meie võimas liitlane, eriti talvisel ajal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. oktoober 2023 kell 9:48Paljude terviseprobleemide põhjuseks peetakse liiga palju soola ning samas liiga vähe mineraale. Rafineeritud lauasoolad sisaldavad vähe inimesele kasulikku. Mineraalsoolad see-eest annavad kehale laia valiku mineraalide ioone, mis aitavad keha funktsioone tasakaalustada ja terveks jääda või saada. Talvel kimbutavad paljusid ülemiste hingamisteede haigused ning nahaprobleemid. Soolateraapia võib olla üks tõhus vahend, mille abil nende probleemide sümptomeid leevendada, immuunsüsteemi tugevdada ja haigestumist ennetada.

Artikkel ilmus Telegramis algselt jaanuaris 2014.

 

Rafineerimata roosa Himaalaja mäesool või Keldi sool on traditsionaalsel moel kaevandatud soolad, milles on leitud üle 80 erineva inimesele vajaliku mineraali. Lisaks naatriumi ja kaaliumi ioonidele sisaldavad need ka kaltsiumi, magneesiumi, kloriidi ioone, fosfaate, vesinikkarbonaate ja teisi olulisi elektrolüüte. Keha vajab väga spetsiifilist ja kompleksset kombinatsiooni elektrolüüte, et säilitada rakusisese ja rakuvälise keskkonna õrna tasakaalu. Elektrolüüdid mõjutavad ja reguleerivad keha vedelikutasakaalu, vere pH taset, vererõhku ning need on hädavajalikud närvide ja lihasrakkude tööks.

Soola raviomadusi on tunnustatud juba aastakümneid üle maailma ning Kesk-Euroopas on loodud soolakaevandustesse haiglaid ja sanatooriume. Astmaatikud, kopsuhaigustega ja allergiatega inimesed saavad maa-alustes soolakambrites oma terviseprobleemidele leevendust 90% juhtudest.

 

Kuidas soolaga talviste terviseprobleemide vastu abi saada

Talvel külma ja niiske õhu käes sagenevad astmaprobleemid, kurgupõletikud ja nina-kõrvalurgete ehk põskkoopapõletikud. Enamasti kiputakse nende vastu abi otsima ravimite neelamisest, selle asemel, et otsida lihtsamaid koduseid ja looduslikke ravimeetodeid.

Kurguvalu on talviti levinud külmetushaigus ning seda põhjustab peaaegu alati viiruslik infektsioon.  Üks kiire ja lihtne raviviis kurguvalu vastu on sooja soolaveega kuristamine. See rahustab põletikulist kurku ning võitleb infektsiooniga. Sega 1 teelusikatäis peenikest mineraalsoola umbes 250 ml sooja vee sees, kurista sellega kurku ja sülita välja. Korda seda 4-6 korda päevas, kuni kurguvalu taandub

Gripp tähendab paljude jaoks 3-4

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt