California halvatusjuhtumid panevad taas kahtlustavalt vaktsiinide poole vaatama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. märts 2014 kell 9:30



6a00d8357f3f2969e2015435c1e139970cCalifornia osariigis on viimase pooleteise aasta vältel tuvastatud üle 20 juhu “polio-laadset” halvatust. Halvatuse põhjust ja allikat ei ole suudetud välja selgitada ning arvatakse, et selle põhjuseks on mõni uus viirus. Võib-olla peaksid teadlased vaatama uuesti üle lastehalvatuse vaktsiini ja teiste lapseeas tehtavate vaktsiinide mõju?

 

Seniste raportite kohaselt on kõik haigestunud lapsed olnud lastehalvatuse vastu vaktsineeritud. Kuid ststenaarium, mille puhul polio vastu vaktsineerimine toob kaasa sarnaste nähtudega haigestumise, ei ole mitte midagi uut. Indias väideti laialdase vaktsineerimisprogrammi järel, et  lastehalvatus on elimineeritud, kuna viimane registreeritud juhtum oli 2011. aasta jaanuaris. Kuid palju vähem kajastati seda, et 47 500 last haigestusid harvaesinevasse haigusesse – mitte-polio tüüpi ägedasse lõtva halvatusse (Non-Polio Acute Flaccid Paralysis, NPAFP). 2011. aastal oli selle haiguse esinemissagedus 12 korda tavapärasest kõrgem ning leiti, et see on otseses proportsionaalses seoses suukaudset polio vaktsiini saanud laste hulgaga. Kuigi haigust nimetatakse mitte-polio paralüüsiks, on sümptomid lastehalvatusega täpselt samad ning see haigus on kaks korda surmavam.

Californias tuvastati polio-laadne sündroom alusteks viiel lapsel. Neid raviti, kuid sümptomid ei paranenud ning nende jäsemete liikuvus oli kuus kuud peale diagnoosimist ikka veel halb. Kahel neist oli positiivne harvaesineva enteroviirus-68 proov, mida on varasemalt poliolaadsete sümptomitega seostatud. Ülejäänud kolmel haiguse põhjust ei leitudki. Nende viie lapse põhjal pandi kokku juhtumianalüüs, mida esitletakse Ameerika neuroloogiaakadeemia iga-aastasel kogunemisel Philadelphias 26. aprillist 3. maini. Analüüsi koostanud Keith Van Haren on kirjutanud: “Kuigi polioviirus on enamuses maakeralt hävitatud, võivad ka teised viirused kahjustada selgroogu, viies polio-laadsete sümptomite tekkele.”

Nendel viiel lapsel tekkis kiirelt äge ühe või mitme jäseme halvatus, mis kõigest kahe päevaga arenes raskusastme tippu. Kolmel lapsel oli enne seda esinenud respiratoorsüsteemi haigus ning kõik lapsed olid eelnevalt polio vastu vaktsineeritud. Analüüsi arvati ainult need juhtumid, mille puhul jäsemete halvatusega kaasnes MRI-uuringul leitud kahjustus seljaajus. Sinna ei arvatud sisse neid lapsi, kes vastasid Guillain-Barre sündroomi kriteeriumitele – see on veel üks polio-laadsete sümptomitega haigus, mida on seostatud lapseea vaktsiinidega.

Ka mitmetes teistes maades on täheldatud mitte-polio tüüpi haigestumisi ning mitmed on pakkunud välja seda, et NPAFB ja teised poliosarnased seisundid on lihtsalt eri tüüpi lastehalvatused, mida on nimetatud erineva nimega, selleks et ametlikult saaks väita võitu lastehalvatuse üle.

 

 

Allikad: Natural News, NSNBC, Science Daily, Huffington Post

Foto: ageofautism.com

 

Toimetas Katrin Suik

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt