MMS – avalikkuse eest varjatud imeravim?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. november 2013 kell 10:24jim_humble_2_medJuba mõne aasta vältel levivad maailmas kuuldused imelahusest nimega MMS, mida ükski ametlik ravimiorganisatsioon ei tunnista, kuid ometi on selle abil väidetavalt terveks ravitud tuhandeid inimesi. 

 

MMS (Miracle Mineral Supplement/Miracle Mineral Solution) on lahus, mis koosneb 28 protsendist naatriumkloritist (NaClO2) ja destilleeritud veest. 2006. aastal tutvustas seda lahust maailmale Jim Humble, avaldades raamatu “The Miracle Mineral Solution of the 21st Century“.

Humble ja paljud tema pooldajad on lahust reklaaminud kui ravi maailma kõige tõsisematele haigustele nagu HIV, malaaria, hepatiit, gripiviirus ja vähk. Paljud arstid ja teadlased on aga lahuse vastu ning hoiatavad inimesi MMS-i tervistkahjustavate kõrvalnähtude eest. Samuti keeldub meedia sellest rääkimast ning FDA (USA toidu- ja ravimiohutuse amet) on lahuse kasutamise ravieesmärkidel keelanud.

Naatriumkloriti kõige tavapärasem kasutusviis on riide ja paberi pleegitamine, seega tekitab ravim rohkelt vastakaid arvamusi ja õigustatud küsimusi.

 

5 tunniga malaariast terveks?

Igal aastal sureb malaariasse umbes 1,2 miljonit inimest. Vee puhastamist kloori abil on inimesed praktiseerinud juba peaaegu sada aastat. Seda tehnikat on kasutatud nii spaades kui ka muudes avalikes ujulates. Jim Humble jõudis aga 1990-ndate lõpul järeldusele, et sarnane ühend puhastab inimkeha 1–5 tunniga malaaria parasiitidest. Aastaid üritas Humble ravimit laiemale avalikkusele tutvustada, kuid astus ette mõni organisatsioon, kes leidis, et MMS-i on vaja veel uurida.

2012. aasta lõpul tegid Uganda Punane Rist, Rahvusvaheline Punane Rist ja Puhta Vee Tugikeskus testi, et näha, kas MMS tõesti töötab. Selle aja vältel raviti 100% õnnestunult 48 tunni jooksul terveks 154 malaariahaiget inimest. Mitu kuud pärast seda projekti polnud Punane Rist nõus tulemusi avaldama ning kui Leo Koehof, üks testi läbiviijaid, tulemused avalikkuse ette tõi, tuli IFRC (International Federation of Red Cross & Red Crescent Societies) välja avaldusega, milles nad ütlevad lahti enda igasugusest seotusest MMS-iga. Lisaks sellele püüdis Puhta Vee Tugikeskuse tegevjuht Klaas Proesmans iga hinna eest testide tulemusi varjata.

Klaas Proesmansi sõnul kasutatakse ClO2 juba aastakümneid vee puhastamiseks ning tema väitel võib sel viisil puhastatud vesi kaasa tuua ootamatuid kõrvalnähtusid. “Me ei võta ühtki avalikku seisukohta seoses ClO2-ga,“ sõnab Proesmans kindlalt ning lisab, et sellegipoolest tuleks selles valdkonnas veel uurimistööd teha.

 

Tervendavad omadused

Paljud inimesed üle maailma on siiski enda jaoks avastanud MMS-i positiivsed mõjud ning julgustavad ka teisi seda kasutama. Lisaks rasketele haigustele toimib osa inimeste sõnul MMS ka tavalise külmetuse puhul või lihtsalt keha puhastajana. Seda müüakse üldiselt interneti kaudu ning kasutamiseks on väga ranged reeglid: kui palju võtta, mis aja tagant ning mil viisil.

Ka üks eesti tüdruk rääkis toimetusele, kuidas tema sõber Austraalias reisides gripi puhul võttis väga väikeste doosidena MMS-i, mis ravis ta terveks vähem kui 24 tunniga. Samuti nägi tüdruk oma silmaga, kuidas surevale koerale pihustati kõhu peale lahust ning mõne päeva pärast jooksis koerake jälle rõõmsalt ringi. “Sellega peab aga arvestama, et kuuri ajal ei saa olla väga inimeste hulgas, sest juba väikese tilga manustamisel tuleb kõik, mis su sees on, kehast välja,“ ütleb ta.

 

Kuidas MMS kehas töötab

Kui MMS vereringlusse jõuab, siis selles esinev kloordioksiid (ClO2) mõjub igale rakule, mille pH tase on alla 7. See tähendab, et haiged rakud “aurustuvad“ (oksüdeeruvad) ning terved rakud jäävad puutumata.

Punaverelibled, mis on inimkehas süsihappegaasi ja hapniku kandjateks, ei tee vahet kloordioksiidil ja hapnikul. Seega, pärast MMS-i sissevõtmist seovad punaverelibled end kloordioksiidi ioonidega ning võitlevad kehas ringeldes parasiitide, seente ja haigete rakkudega, millel on madal pH-tase ja positiivne laeng. Kui haigeid rakke kehast ei leita, viiakse kloordioksiid kehas kohta, kus tavaliselt hapnik oksüdeerib mürgid ja muud kahjulikud ained.

Loomulikult on see protsess tegelikult keerulisem ning komplekssem ja nõuab palju teadmisi keemiavaldkonnas. Teada on aga fakt, et MMS on paljusid inimesi aidanud. Kas tegemist on tõesti imeravimiga, mida ametkonnad ei taha inimestele tutvustada või vajab lahus tõepoolest veel põhjalikku uurimist ohtude osas, see jääb igaühe enda otsustada.

 

Stinne Loo

 

Loe ja vaata lisaks: Wikipedia, Guardian, Miracle Mineral Supplement, FDA, YoutubeMMS vastuolud Wikipedias

Foto: wessexscene.co.uk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.