Rick Simpsoni lugu: kanepiga vähi vastu I

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. aprill 2013 kell 13:28RICK SIMPSON NEW PHOTOS YAY 048

Foto: ekraanikuva

Juba üle sajandi on farmaatsiaettevõtted kogu maailmas keeldunud uurimast kanepi kasutamist vähi ja teiste haiguste ravimiseks. Kanadas elav Rick Simpson „taasavastas“ iidse vähiravimi ja nentis, et kanepitaimelt saadav kanepiõli on üks tõhusama toimega ravimitest, mis on leitud loodusest. Ta on tutvustanud oma teadmisi dokumentaalfilmis “Run From The Cure – The Rick Simpson Story“. Telegram avaldab Ricki loo kaheosalise artiklina: 1. osas räägitakse põgusalt kanepist üldiselt ja sellest, kuidas Rick kanepiõliga nahavähi vastu võitlusse asus.

 

Kanepit on meditsiinis kasutatud juba viis tuhat aastat ja ka paljud ravimifirmad tootsid aastail 1800–1900 kanepiravimeid, mis hiljem keelustati.

 

Kanepiõli päritolu ja erinevad ravid

Uurides kanepiõisikut, on näha, et see on kaetud härmatise-taolise ainega – see on kanepivaik. Seda kogutakse ja töödeldakse ning saadakse kanepiõli – kusjuures kasutatakse vaid parima kvaliteediga algmaterjali. Selle õliga saab ravida või kontrolli all hoida väga paljusid haigusi – isegi vähki.

Kanepit on kahte liiki – Cannabis sativa (harilik kanep) ja Cannabis indica (India kanep) – (aastal 2003 teostas ameeriklane Karl W. Hillig põhjaliku geneetilise uuringu 157 populatsiooni najal, mis kinnitas, et Cannabis sativa ja Cannabis indica on omaette liigid. Liigi Cannabis ruderalis (metsik kanep) iseseisvust kindlalt tõestada ei õnnestunud – toim.)

 

Hash-Plant

Foto: Medical Cannabis Journal, Cannabis Culture

 

Harilikust kanepist saab toota õli, mis on väga hea antidepressant ja energiaallikas. Ent suurem osa toodetud kanepiõlist pärineb India kanepist, millel on lõõgastav ja kosutavat pikka und andev toime. Puhkamine ja magamine on tähtis osa paranemise protsessist.

Rick Simpson on varustanud kanepiõliga paljusid inimesi, kellel on diagnoositud kas nahavähk või siseelundi vähk. Tänu kanepiravi headele tulemustele on sellest saanud vähihaigetele parim, aga paraku ebaseaduslik ravim.

Kanepiõliga saab ravida nahahaigusi, vähki, diabeeti, nakkusi, glaukoomi, artriiti, kroonilist valu, põletusi, haavandeid, tüükad, migreeni, astmat, unetust, ärevust ja depressiooni ning reguleerida ka kehakaalu. Samuti on kanep tõhus selliste haiguste ravis, mis põhjustavad rakkude mutanteerumist. Kanep parandab armkudet ja noorendab elutähtsaid organeid – selle ravi pooldajad on veendunud, et on vähe haigusi, mida kanepiga ravida ei saa.

 

555386_10151260493153381_1285514152_n

Foto: Medical Cannabis Journal, Cannabis Culture

 

Rick Simpsoni lugu vähiravimi taasavastamisest

1970-ndate keskel kuulis Simpson raadiost saadet, kus räägiti, et marihuaanas sisalduv THC tapab vähirakke. Kolm aastat enne seda oli ta näinud, kuidas ta 25-aastane sugulane oli surnud piinarikkasse surma, mille põhjuseks oli vähk. Kuigi uudis THC kohta oli köitnud Ricki tähelepanu, unustas ta selle – kuna asjast avalikult rohkem ei räägitud, arvas ta, et see ei vastanud tõele, sest muidu oleks THC-d juba ammu vähiravis kasutama hakatud.

1997. aastal sai Rick tööl raske peatrauma. Arstid kirjutasid talle erinevaid retseptiravimeid, kuid need ei leevendanud ta seisundit. Vastupidi, paljudel rohtudel olid häirivad kõrvalnähud. Rick hakkas suitsetama kanepit, et leevendada peapõrutusest tulenevaid valusid, kuid arst ütles, et see on kopsudele kahjulik. Seega uuris Rick, kas on võimalik saada suukaudset ravi, tarbides kanepi eeterlikku õli. Arst küll arvas, et sellest võib abi olla, aga ei kirjutanud talle sellegipoolest retsepti, et seda ravimit seaduslikult tarbida.

Mõni aasta hiljem teatas perearst Rickile, et arstid ei saa enam midagi teha tema olukorra parandamiseks. Nüüd ei jäänud tal muud üle, kui hakata ise valmistama kanepiõli, mis oli ta ainsaks toimivaks ravimiks. Ka Ricki sõbrad ja tuttavad nägid, kuidas ta olukord paranes, kanepiõli oli teinud imesid.

2002. aasta lõpus avastas perearst Rickil kolmes kehapiirkonnas – parema silma lähedal, põsel ja rinnal – sümptomid, mis võisid olla nahavähk. Järgmise aasta alguses eemaldati kirurgiliselt silma piirkonnas olnud kasvaja ning ülejäänud lõikused lükati hilisemale ajale. Umbes nädal hiljem tekkis Rickil silma juurde tõsine tüsistus ja Rickile meenus saade vähiravist THC-ga: uudis, mida ta oli 1975. aastal raadiost kuulnud. Ta teadis, et kanepiõli, mida ta oli tootnud, sisaldas kontsentreeritud THC-d. Ta pani plaastritele veidi õli ja asetas need vähikolletele. Nelja päevaga vähikolded taandusid.

Rick oli oma avastusest, et kanepiõli ravis ta nahavähist terveks, väga põnevil. Ta tõttas perearsti juurde viima patoloogia aruande koopiat, milles oli öeldud, et tal oli basaalrakuline kartsinoom ehk nahavähk. Enne seda jõudis ta arsti assistendile teatada, et opereeritud vähk oli tagasi tulnud, aga ta ravis ise selle kanepiõliga terveks ning kaks teist kollet samuti. Assistendi suhtumine oli väga jäik, ta ütles kategooriliselt, et arst ei kirjuta mingil juhul kanepiõlikapsleid välja. Selline reaktsioon hämmastas Ricki, sest ta oli tulnud arsti juurde, teatamaks, et ta ravis terveks nahavähi, aga keegi ei võtnud teda kuulda.

Rick arvas sel ajal, et tervisesüsteem vajab just vähiravimit. Nähes assistendi reageeringut kanepiõlile, tekitas see temas vastuolulisi tundeid. 2003. aasta aprillis võttis ta ühendust valuravikeskusega, millest üks sõber oli talle rääkinud. Neil pidavat olema võimalik hankida litsents, mis lubab omada kanepit. Ainus, mis ta vastuseks sai, oli salvestatud sõnum, et ooteaeg on 21 kuud ja vajalik on perearsti suunamine. Kuna aga perearst keeldus Rickiga rääkimast meditsiinilise kanepiga ravimise võimalustest, polnud tal ka valuravikeskuses midagi peale hakata.

Vaatamata sellele jätkas Rick kanepiõli tootmist ning tänaseks on ta aidanud terveks ravida üle viie tuhande inimese.

 

Sellest, kuidas Rick Simpson kanepiõli valmistas ja millised probleemid tal seadusega tekkisid, saad lugeda artikli järgmises osas. Edaspidi avaldame ka terveks ravitud inimeste lood.

 

Vaata dokfilmi „Run From The Cure – The Rick Simpson Story“ siit.

 

 

Rick Simpsoni kodulehekülg https://phoenixtears.ca

Fotod: Medical Cannabis Journal, Cannabis Culture

Vaata raamatut tutvustavat videot:

 

 

Toimetas Laur Raudsoo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt