Moodne elu kiirendab dementsuse teket

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. mai 2013 kell 16:14 

Moodsad eluviisid arvutite, mobiiltelefonide, kemikaalide ja elektrooniliste seadmetega põhjustavad varajasemat dementsust kui varem, vahendas ERR.

 

Uurijad leidsid järsu suurenemise dementsusest ja teistest neuroloogilistest haigustest põhjustatud surmajuhtumite arvukuses alla 74 aasta vanustel inimestel. Epideemia tagamaaks võivad olla moodsale ühiskonnale omased keskkonna- ja sotsiaalsed muutused.

Läänemaade hulgast oli ajavahemikus 1979-2010 suremuse kasv neuroloogilistesse haigustesse kõrgeim USA-s. Inglismaa asetus neljandale kohale: meestel kasvas vastav näitaja 32 %, naistel 48 %.

Neuroloogiliste surmajuhtude koguarv meestel ja naistel suurenes 16-s uuritud riigis olulisel määral, seejuures naistel rohkem kui meestel.

Tõenäoliselt ei ole surmajuhtude arvukuse tõusus ühte kindlat tegurit, vaid paljud keskkonnamõjurid koos vallandavad kirjeldatud muutusi.

 

Allikad: ERR, The Telegraph

Foto: uea.ac.uk

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt