Eluviisid mõjutavad mälu ja õpivõimet

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. juuni 2013 kell 19:38 

Õpivõimet ja mälu turgutavaid internetimänge mängivad miljonid inimesed. Neuroteadlastele pakub see hea võimaluse uurida korraga paljusid inimesi. USA firma Lumos käsutuses on suurim andmebaas, kuhu on kuue aasta jooksul koondatud 35 miljoni inimese andmed. Keskkonna Lumosity kasutajad saavad lisaks end treenimisele vastata ka erinevatele küsimustikele tervise, eluviiside ja hobide kohta, vahendab Tartu Ülikooli teadusuudiste portaal Novaator.

 

Lumose uurijat Daniel Sternbergi huvitas, kuidas mõjutavad inimeste vaimset võimekust eluviisid ja vananemine. Ta analüüsis mänge ja ülesandeid, mis panid proovile inimeste mälumahu ja mõtlemiskiiruse.

Selgus, et mõõdukas napsitamine parandab sooritusvõimet. Need, kes võtsid kuni kaks drinki päevas, said paremini hakkama kui täiskarsklased või alkoholismile kalduvad inimesed.

Lisaks oli oluline mõju oli unel ning ühe ja sama mängu korduvalt järjest mängimine. Vanus väga suurt rolli ei mänginud.

 

Loe pikemalt: Novaator

Algallikas: Frontiers in Human Neuroscience

Foto: salon.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt