“Rutiinne operatsioon” hävitas mehe seksuaalsuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. august 2022 kell 17:49Eesnäärme healoomuline hüperplaasia on vananeva mehe tavaline probleem. Iltalehi vahendab Lõuna-Soomes elava Pekka lugu, kellel olid rutiinse operatsioonina iseloomustatud lõikusel kehvad tagajärjed. Juhtumit kommenteerinud arsti sõnul on sellised tagajärjed väga harvad, aga Eestiski kurdavad mehed, et mehelikkuse olulised aspektid saavad pärast asjakohast lõikust tugevalt kannatada. “Peenis longus, ejakulatsioonid lakanud ja vahekord ei tundu enam vahekorra moodi,” kurdab Pekka. Avaldame Telegramis artikli tõlke, kuna sama operatsiooni siinmail  läbiteinud inimesed on jaganud ka oma kogemuste põhjal, et tegu pole sugugi haruldase juhtumiga, aga rääkima sellest avalikult ei kiputa. 

 

Minu eesnäärmeravi tulemusena hävisid mu seksuaalfunktsioonid täielikult,“ nendib 62-aastane Pekka neli aastat tagasi alanud sündmuste ahela kurba lõppu. Lehes varjunime kasutav Pekka tunneb, et arstid ei suhtunud tema juhtumisse kuigi osavõtlikult ja lisab, et juhtunu pani teda mõtlema enesetapu peale, sest elu tundus olevat läbi. “Ainsad emotsioonid, mida ma tundsin, olid ärevus, kibestumine, viha ja meeleheide,” ütleb ta.

Kliinilise füsioloogia spetsialist ning seksuaalmeditsiini ekspert ja koolitaja Juhana Piha, kes tutvus Peka juhtumiga, kommenteerib selles artiklis, et ta kohtub iga päev eesnäärme hüperplaasiaga hädas olevate meestega. „Eesnäärme healoomuline hüperplaasia tekib praktiliselt kõigil meestel vanuse kasvades. Mõnel põhjustab see sümptomeid, teistel mitte. Kuigi 80 protsenti üle 60-aastastest meestest leitakse olevat ülekaalulised, esinevad sümpto

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt