Iidsete teadmiste õpetaja José Figueroa Garcia: ilma operatsioonita tervenemine oli minu jaoks suur šokk

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. veebruar 2019 kell 19:42Hispaania päritolu iidsete traditsioonide ja esoteerika õpetaja José D. Figueroa Garcia, kes on õpetanud nii Ameerikas, Aafrikas, Aasias, Skandinaavias kui mitmel pool Euroopas, viimasel ajal ka Soomes ja Eestis, alustab märtsikuus mitme seminari ja kursusega, sh “Intuitsioon, empaatia ja teadlikkus – tervenduse meistriklass“. Allolevas intervjuus räägib kunagi teleajakirjaniku  ja tippjuhi ameteid pidanud mees sellest, kuidas algas tema spirituaalne teekond.

 

Olete töötanud Londonis ajakirjanikuna ning juhtinud Ameerika firmat Londonis, kuid juba aastaid tagasi jätnud palgatöö ning pühendunud teiste aitamisele. Kuidas te oma kutsumuse leidsite?

Kasvasin üles majas, kus oli palju raamatuid. Mu isa oli väga huvitatud filosoofiast, religioonist, antropoloogiast ja ajaloost. Ta oli spirituaalne mees, kellel ei olnud kindlat spirituaalset teed, aga ta oli väga avatud. Kui olin neljateistkümnene, kohtusin väga targa mehega, kes oli meie koolis õpetaja. Ta oli ida- ja läänereligioonide ekspert, doktorikraadiga Hiina, Araabia, Hindu ja Euroopa alkeemias. Ta oli ka suurmeister mitmes esoteerilises ordus. Ta nägi inimeste aurasid, oli selgeltnägija. Ta õpetas meid kolm aastat, kasutades keele ja kirjanduse õppeks spirituaalseid, New Age`i tekste. Ja tegi meile isegi selgeltnägemiskatseid. Ta nägi meie mõtteid. Aga mis tunne on, kui keegi sulle ütleb, mida sa viis minutit tagasi mõtlesid, eriti kui see ütleja on sinu õpetaja koolis? Ta oli suurkuju, kes avardas minu meeli. Ja see oli alles algus.

 

Mida te selle kolme aasta jooksul temalt õppisite?

Ta rääkis meile budismist, hinduismist, auradest, tšakratest. Teismelisele oli see väga ebatavaline, see muutis mind väga-väga palju. Kui ma astusin keskkooli, juhtus mul korvpalli mängides tõsine õnnetus, pahkluuvigastus. See oli mul juba kolmas kord sama jalga vigastada ning ees ootas operatsioon. Nii-öelda juhuslikult tuli mulle appi üks teine õpetaja, kes oli tervendaja, mu parima sõbra naaber. Tema maja oli holistiline keskus. See mees pani oma käed minu peale ja tegi mind täiesti terveks, arstide ja ema-isa üllatuseks ma ei pidanudki operatsioonile minema. Sellel oli minu jaoks suur mõju, sest kuni selle hetkeni oli spirituaalsus olnud minu jaoks teooria, nüüd äkki sai sellest midagi väga praktilist. See oli väga suur šokk.

See mees oli ka professionaalne astroloog. Ta arvas, et ka minul on võimed ja tahtis mu sünnikaarti näha. Ta vaatas seda ja küsis, kas ma tahaksin õppida. Olin nõus, aga muretsesin, sest mul polnud selleks raha. Ära muretse, teised inimesed maksavad, ütles ta. Ja järgmised kolm aastat ta õpetas mind. Õppisin Silva meetodit, ka üht-teist NASA varamust, mida nad õpetavad astronautidele − kuidas kontrollida oma meelt, kuidas ennast hüpnotiseerida ja muuta tahtega oma ajulaineid. Lisaks paljusid erinevaid asju, näiteks tervendust ja astroloogiat. Erinevate energiatega tegeledes tekkis väga keerulisi olukordi ja kord nägin ma poltergeisti. Küsimus ei ole selles, kas ma usun seda, aga ma olen seda näinud. See õpetas mulle palju mõistmise tähtsusest, et miks sa pead tegema teatuid asju. Need energiad on väga tõsine asi.

 

Paljud inimesed sisenevad sellesse maailma, kuna see on põnev ja huvitav.

Neil on uudishimu, aga nad tegelikult ei mõista seda. Mingil hetkel läksin oma esimese õpetaja juurde ja rääkisin talle, mida ma kogesin. Sain aru, et ta teab palju rohkem kui mu teine õpetaja. Selleks ajaks olin ma kaheksateist ja ta ütles mulle: võib-olla on sinu jaoks käes aeg sellega mitte tegeleda − mine ela normaalset elu. Lõpeta oma õpingud ja saa meheks. Sa pead täiskasvanuks saama, enne kui lähed sügavale nendesse teemadesse. See oli väga hea nõu ja ma järgisin seda. Palju aastaid ma ei tegelenud nende praktikatega, lihtsalt lugesin, sest mul oli väga suur uudishimu spirituaalsete teemade suhtes. Väga noores vanuses olin kogenud väga palju ja see andis tugeva tausta.

 

Läksite tööle ja elasite normaalset elu?

Olin mitu aastat uuriv ajakirjanik Jaapani televisioonis Londonis ja tegin koostööd BBC-iga ja Hispaania televisiooniga. Spirituaalsus oli mu hobi ja eraelu. Hoidsin ühendust oma esimese õpetajaga ning ka teise õpetajaga, aga ma ei praktiseerinud. Lihtsalt jätkasin lugemist ja mediteerimist.

Olin juba kolmekümnendate alguses, töötasin selleks ajaks tippjuhina Ameerika firmas, kui otsustasin minna palverännakule − kaheksasada kilomeetrit. See andis mulle palju sisemisi taipamisi. Pärast seda palverännakut otsustasin aja maha võtta. Tulin töölt ära ja veetsin aega mediteerides ja mõtiskledes. Siis mingil hetkel tuli tervendamine mu ellu tagasi, täpsemalt intuitiivse reiki kujul. Mu õpetaja oli intuitiivse reiki ekspert ja ta oli õppinud paljudelt õpetajatelt üle maailma, nii et ta mõistis teemat sügavuti. Mul oli suurepärane õpetaja, kes õpetas mulle intuitiivset reikit, ta oli meister erinevates liinides. Ma olengi enamasti oma ellu tõmmanud väga häid õpetajaid, mul on väga vedanud.

Peale Jaapani reisi sai minust kaheksa reiki liini õpetaja. Mulle sai selgeks, et mu tee oli ühendada ja uurida iidseid traditsioone, mis on seotud reiki ja tervenduse, metafüüsika ja reaalsuse saladustega. Seetõttu ma jätkasin õpinguid oma esimese õpetajaga, kes hakkas mulle ametlikult õpetama iidseid lääne salajasi traditsioone, samal ajal sain ka õpetust mitmetelt ida õpetajatelt ja lamadelt. Selle tulemusel õpetan praegu tervenduse kursust “Intuitsioon, empaatia ja teadlikkus – tervenduse meistriklass“, mis on sündinud 30 aasta pikkusest pühendumisest tervendamisele ja iidsetele traditsioonidele.

Väga kiiresti hakkasid inimesed tulema minu juurde tervendust saama. Alguses olid mul teised plaanid peas, tahtsin oma äri luua. Ühel päeval aga sain aru, et üks suur ring on sulgunud, just see on minu kirg ja ma armastan seda.

 

Põhimõtteliselt lihtsalt üks päev avastasite, et teist on saanud reiki õpetaja.

Rohkem kui kümme aastat tagasi. Enne kui ma arugi sain, õpetasin üle kogu maailma. Mul olid kliendid ja õpilased üle maailma. Viimasel ajal olen õpetanud Soomes väga palju ja nüüd jõudsin ka Eestisse. Mul on erinevad koolitusprogrammid. Üks on pühendatud inimestele, kes on energia tervenduse teekonnal, mis on “Intuitioon, empaatia ja teadlikkus – tervendamise meistriklass“. See on transformatiivne kursus nii algajatele kui edasijõudnud tervendajatele ja terapeutidele, kes soovivad minna sügavuti energiatöösse ja tervendusse läbi iidsete traditsioonide saladuste. Selle koolitusprogrammi osana saavad inimesed väga põhjaliku õpetuse: vaimsetest seadustest, metafüüsikast, transpersonaalsest psühholoogiast, energia meditsiinist, suuliselt edasi antud õpetustest ja reiki päritolust ja saladustest, selleks et saada väga hea vundament tervendamise ja inimkannatuse kohta. Ja teine koolitusprogramm on hingeõppetundidest, karmalistest mustritest ja elu väljakutsetest. Kuidas end mõista oma suhetes, tööelus, kuidas mõista arhetüüpe, mis määravad inimsuhtlemist ja kuidas saada parimaks versiooniks iseendast kui end tundma õppida. Selle koolitusprogrammi osana õpilased saavad väga põhjaliku ettevalmistuse hingelisest nõustamisest ja õieekstraktidest, võimaldades neil saada täiskohaga loodusterapeudiks, kui nad nii soovivad.

Tervendamine on meie keerulisel ajal väga oluline teema. Aga kui sa oled spirituaalne inimene ja tahad tegeleda tervendamisega, pead teadma väga palju asju. Sellepärast olen oma elu pühendanud sellele, et teemat uurida ja jagada seda informatsiooni inimestega.

 

Küsitles Elviira Eessaar / GoodNews

 

Uuri lisaks: José koduleht

José Figueroa Garcia töötoad (Intuitsioon, empaatia ja teadlikkus- tervenduse meistriklassHinge õppetunnid: Küllus ja rahulolu loov eneseteostus)

José Figueroa Garcia seminarid: (Šamanistlikud lepingudKarma esoteerilised saladused ja karmatervendusKülluse vaimsed seadused ja raha esoteerika)

Fotod: erakoguKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt