Saksamaal kogub tuure ökomunade skandaal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. märts 2013 kell 16:15 

Saksamaal on uurimise all ligi 200 munatootjat, keda kahtlustatakse toodangu valemärgistamises orgaanilise või vabapidamise sildiga. Prokuratuuri pressiesindaja Frauke Wilken ütles, et esialgne uurimine algas sügisel 2011 ja selle käigus selgus üha rohkem kahtlustatavaid talusid.

 

Tundub, et viimaste aastate jooksul on müüdud miljoneid mune, lootuses, et kliendid on valmis humaanselt kasvatatud lindude munade eest rohkem maksma.

“On põhjust kahtlustada, et käesoleva juhtumi puhul on tegemist süstemaatilise pettusega. See on tarbijate petmine,” ütles Christian Mayer, uus Alam-Saksimaa põllumajandusminister. Ta lisas, et kui kahtlused saavad kinnitust, tühistab ta asjaosaliste talude litsentsid.

Kahtluse all on peamiselt tavafarmid, aga ka mõned mahepõllumajandusettevõtjad. Juhtum võib rängalt kahjustada ökomunade mainet. “Me kardame, et inimesed ütlevad nüüd, et ökomune ei saa ka enam usaldada,” ütles talupidajate ühingu AbL pressiesindaja Eckehard Niemann.

 

Kanasid ja kanamune saab kirjeldada kui vabapidamise omi vaid siis, kui igal linnul on vähemalt neli ruutmeetrit ruumi, samas orgaanilise või “bio” märgistuse saamiseks nõutakse munatootjatelt Saksamaal täiendavaid tingimusi.

Kui mõni põllumajandustootja mõistetakse süüdi toidu tootmise ja loomasööda või mahepõllumajanduse seaduste rikkumises, võib neid trahvida või isegi kuni aastaks vangistada.

 

Allikas: Red Ice Creations, The Local

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt