Kodused meetodid põskkoopapõletiku raviks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. detsember 2022 kell 10:35



Külmal ajal on nohu saanud paljude jaoks juba nii igapäevaseks kaaslaseks, et sellele ei pöörata erilist tähelepanu. Väljaravimata nohu kujuneb aga kergesti palju raskemaks haiguseks – sinusiidiks ehk põskkoopapõletikuks. Paljude jaoks muutub sinusiit krooniliseks korduvaks probleemiks. Ei ole üllatav, et selle raviks kirjutatakse välja sageli antibiootikume. Kuid korduvad antibiootikumikuurid on tervist laastava toimega ning sageli ei aita need ka põskkoopapõletikust terveks saada. Mida siis teha, et sellest kurnavast haigusest looduslike vahenditega vabaneda?

Artikkel ilmus Telegramis algselt veebruaris 2014.

 

Põskkoopapõletik võib olla äge või krooniline – krooniliseks loetakse põletikku, mis ei ole 1–3 kuu jooksul ravile allunud. Seda põhjustab bakter, mis levib ninast seda ümbritsevatesse ninakõrvalkoobastesse ehk siinustesse. Sinna kogunev mäda ja lima põhjustavad pikaaegse ninakinnisuse, lõhnataju languse ning põsesarna ümber või otsmiku piirkonnas oleva valu. Ka hambajuure krooniline põletik võib põhjustada kroonilist põskkoopapõletikku, kuna põskkoobast ja hambajuuri eristab vaid õhuke luuplaat.

Levinud ravi antibiootikumidega

Sinusiidi vastu antibiootikumide väljakirjutamine on levinud tava, hinnanguliselt umbes 20% kõigist väljakirjutatud antibiootikumidest on mõeldud selle haiguse raviks, kuigi uuringud on näidanud, et see on suhteliselt ebaefektiivne ja samas põhjustab soolestiku mikrofloora häirumisega seotud probleeme.

Sinusiidi antibiootikumiravi kestab enamasti 10 päeva. Sellele võivad lisanduda püsivaid muutusi tekitavad n

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt