Suitsetamisest loobumine võib päästa ka silmad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. jaanuar 2014 kell 10:03Suitsetamise halbadest tagajärgedest teame me midagi kõik, kuid vähe on räägitud selle mõjust nägemisele. Rootsi meestega läbiviidud suuremahulises uuringus näidati suitsetamise seoseid kae tekkimisega silmadele: igapäevased 15 sigaretti tõstsid kaeoperatsiooni tõenäosust 42%, vahendab ERR-i teadusuudiste portaal.

 

Uuringus osales 44 371 meest vanuses 45–79 aastat, osalejad pidid täitma küsimustikud nii suitsetamisharjumuste kui ka elustiili kohta.

Analüüs näitas, et kuigi risk püsib veel aastakümneid pärast suitsetamise mahajätmist, väheneb ajapikku siiski kaeoperatsiooni vajaduse tõenäosus. Seega on äärmiselt oluline jätta suitsetamine maha võimalikult noorena ja eelistatult selle pahega üldse mitte algust teha.

Suitsetamise halb mõju tervisele ei piirdu sugugi mitte vaid läätsekaega, vaid seostub erinevate silmahaigustega, sh kollatähni degeneratsiooniga, põletike ja muuga.

 

Allikad: ERR Teadus, Medical News Today

Teadusuuring: JAMA Ophthalmology

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt