Suitsetamisest loobumine parandab vaimset tervist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. jaanuar 2023 kell 9:49Seda, et suitsetamise lõpetamine on kehalise tervise jaoks teene, teatakse hästi. Suitsetamisest loobumine vähendab vähki, südame-veresoonkonna haigustesse ja respiratoorsüsteemi haigustesse haigestumise riski. Kuid selle kahjuliku harjumuse mõju vaimsele tervisele on veidi vähem teada.  Mitmed suitsetajad ei raatsi sigaretist loobuda, kuna arvavad, et see aitab neil stressi ja ärevust vähendada.

 

Vaimse tervise probleemidega inimestele ei julge isegi terviseala spetsialistid sageli soovitada suitsetamisest loobumist, kartes et see halvendab nende vaimset tervist veelgi enam. Kuid suitsetamisest loobumine aitab tegelikult hoopis ka vaimset tervist parandada, leiavad Suurbritannia teadlased.

Sigareti pahvimine kui lõõgastus?

Regulaarsed suitsetajad toovad ettekäändeks selle, et sigaret aitab leevendada emotsionaalseid probleeme, depressiooni, stressi ja ärevust ning on lõõgastava toimega. Ei ole üllatav, et see, kuidas inimesed oma suitsetamisharjumusse suhtuvad, aitab ennustada seda, kui edukad nad on selle lõpetamisel või kas nad seda üldse lõpetada soovivad.

Kõik suitsetajad kogevad kergesti ärrituvust, ärevus

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt