Uudiseid Venemaalt: inimesi ei huvita suitsetamise ohud tervisele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. november 2013 kell 17:20Foto: Telegram.ee + Canva.com

Suitsuvaba Venemaa kogub tuure

Kommersant.ru võttis omaette projektina kajastada Venemaa suitsust vabastamise ehk avaliku suitsetamise piiramise kampaaniat, kuna inimesed ei näi suitsetamise terviskahjustavaid omadusi eriti tõsiselt võtvat. Õigemini ei näe inimesed põhjust kombeid muuta, kuna siiani on ju igal pool suitsetamine täiesti normaalne olnud.

Hiljuti jõustus Venemaal suitsetamiskeeld koolides, haiglates ja administratiivhoonetes, ühistranspordis, raudtee- ja bussijaamades, lennujaamades ja liftides, aga ka rongi- ja metroojaamade ümbruses, kus venelased on seni ohjeldamatult suitsetanud. Järgmise aasta suvel laieneb keeld ka restoranidele ja hotellidele.

Praegu on Venemaal pidevaid suitsetajaid umbes 44 miljonit ehk ligi kolmandik elanikest. Peaminister Dmitri Medvedev ütles möödunud aastal, et suitsetamisega seotud haigused nõuavad aastas ligikaudu 400 000 venemaalase elu ja suitsetama hakatakse üha nooremalt.

Allikad: Kommersant, BNS, RIA Novosti 

 

Vkontakte.ru on Venemaal Facebookist kaks korda populaarsem

Venemaal on kohalik sotsiaalmeediavõrgustik Vkontakte.ru Facebookist kaks korda populaarsem nii nutitelefonide kui tahvelarvutite kasutajate seas. 60% nutitelefonide kui ka tahvelarvutite kasutajatest Venemaal käib virtuaalselt sotsialiseerumas iga päev.

Allikas: Komsomolskaja Pravda

 

Sotši jätab olümpiamängud kui turismiturundusargumendi kasutamata

Järgmise taliolümpia linna Sotši turismiturunduspotentsiaali ei ole piisavalt ära kasutatud ja karta on, et kui mängude külastajatel ei ole raskusi hotellitubade leidmisega, siis pärast mänge muutub olukord Sotšis eriti mannetuks, kuna vaevalt kedagi väga huvitaks mingi sihtkoha külastamine pärast olümpiamänge argumendiga, et … seal peeti olümpiamänge.

Allikas: St Peterburg Times

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt