Suitsetamise täielik keelustamine toimib piirangutest tõhusamalt

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. detsember 2013 kell 18:00Foto: Telegram.ee + Canva.com

Suitsetamise täielik keelustamine nii kodudes kui ka ühiskondlikes avalikes ruumides suurendab oluliselt tõenäosust, et suitsetajad piiravad selle halva harjumuse ulatust ning teevad tubakatoodete tarbimisega lõpparve, vahendas ERR.

 

California ülikooli globaaltervise osakonna poolt läbi viidud uuringute põhjal vähendavad suitsetajad tubakatoodete tarbimist märkimisväärselt olulisemal määral siis, kui suitsetamine kodudes täielikult keelustada, võrreldes olukorraga, kui suitsetamine on kindlates ruumides lubatud. Sama järeldus kehtib ka linnade kohta: täielik keeld töötab tõhusamalt.

Ajakirjas Preventive Medicine kokku võetud uuringus jälgiti enam kui 1700 suitsetajat, kelle käitumise põhjal tehti järeldus, et suitsetamise täielik keelustamine nii kodudes kui ka avalikes kohtades seostus tubakatoodete vähenenud tarbimisega, aga osalised piirangud ei avaldanud suitsetamisele mingit erilist mõju.

Selgus, et suitsetamise täielik keelustamine kodudes töötas tõhusamalt naiste ja vanemate kui 65-aastaste hulgas, samas kui suitsetamise täielik keelustamine linnades vähendas märkimisväärselt tubakatoodete tarbimist meeste hulgas. Ühtlasi ilmnes, et kodune suitsetamiskeeld toimis paremini kodudes, kus polnud lapsi.

California oli maailma esimene koht, kus juba aastal 1994 keelustati suitsetamine avalikes ruumides.

 

Allikad: ERR, Healthy Living

Foto: medicalnewstoday

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt