8 ebatraditsioonilist vahendit suitsetamisest loobumiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. veebruar 2020 kell 13:06quit-smoking-for-good2Mõjuvaid põhjuseid suitsetamisest loobumiseks on kordades rohkem, kui efektiivseid meetodeid selle teostamiseks. Miljonid sõltlased üle maailma jätkavad kahjuliku harjumusega hoolimata sellest, et teavad väga hästi, mida see endaga kaasa toob. Sõltuvus nikotiinist on tugevam, kui enesealalhoiu instinkt. Seda enam on vajalik leida uusi viise, kuidas toetada suitsetamisest loobujaid ning mõni neist ei pärine sugugi mitte apteegiletilt, vaid hoopis toidupoe puuviljaosakonnast.

 

Tai teadlaste poolt läbi viidud uurimuses testiti suitsetamisest loobumisel värske laimi efektiivsust võrreldes nikotiini sisaldava närimiskummiga. 100 regulaarset suitsetajat, kes olid ise valmis loobuma, võtsid osa kuue kuu pikkusest katsest. Neid varustati kas värskete laimide või nikotiininärmiskummidega ning paluti kirjeldada, kui tugevad olid nikotiinineelud. Leiti, et värske laim on arvestatav abivahend suitsetamisest loobumisel, kuid nikotiininälja leevendamisel toimis närimiskumm paremini.

http://www.dreamstime.com/-image26003972

Laim on kergesti kättesaadav ja ilma toksiliste kõrvalmõjudeta alternatiiv nikotiinisisaldusega närimiskummile ning sellel on hulk kasulikke kõrvalmõjusid. See aitab keha üldist pH taset, mis suitsetajatel on pigem happelisem, nihutada aluselisemaks.

Laim on ka mikroobe hävitava toimega ning on leitud, et lisaks teistele patoloogidele aitab see võidelda mitme ravimresistentse E.coli tüve vastu. See on taas väga hea uudis suitsetajatele, kelle immuunsüsteem on nõrgenenud.

Ent lisaks laimile on veel palju teisi looduslikke vahendeid, millega toetada keha ja vaimu suitsetamisest loobumise ajal.

 

Akupunktuur – on leitud, et akupunktuur leevendas suitsetamise

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt