Tallinnas algab taas hariv dr Riina Raudsiku loengutesari

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. oktoober 2017 kell 9:21raudsik12. oktoobris alates saab Tallinnas neljal järjestikkusel neljapäeval kuulata dr Riina Raudsikut. Seekordne loengusari keskendub terviklikule tervishoiule. Dr Raudsik on 40-aastase staažiga tohter, keda tema kolleegid kas pooldavad või sarjavad tema „teistmoodi” vaadete pärast, ometi armastavad patsiendid teda palavalt.

 

Kuna Riina maailmapildis ühenduvad akadeemiline tõenduspõhine meditsiin ja n-ö alternatiivsed tervenduspraktikad, siis on loengusarja korraldaja silmis dr Raudsiku puhul tegemist pigem suure novaatoriga, kes aitab patsientidel leida õige tee, et oma hädadega nii pro- kui retroaktiivselt ise toime tulla. Lõppeks saame me enda jaoks ise alati enim ära teha, kuid vajame selleks suuniseid. Tore, kui neid jagab kogenud arst, kes on õppinud inimest tundma nagu tema kolleegidki ja samas jaksab ennast täiendada ka teiste vaatenurkadega. Kindlasti seisame meditsiinis nagu paljudes muudeski valdkondades täna murrangulise ajastu keskel ja iga uus lähenemine hirmutab, ent arengud just nii toimivadki.

Loengute lühitutvustused:

  1. Keha terviklik käsitlus (12. okt)

Kehas ei ole ühtegi organit ega kudet, mis töötaks isoleeritult teistest. Kui kuskil on probleem, on probleem kogu kehas

  1. Happe-alus tasakaalu olemus, keha energeetika (19. okt)

Elu tunnus on ainevahetus, mille käigus kehas toodetakse  energiat. Energeetilisi protsesse väljendab happe-alus tasakaal (pH) ja häired selles tasakaalus on haiguste tekke põhjuseks. Missugused on erinevad põhjused, mis keha energiatootmise protsesse häirivad, sellest loengul räägime.

  1. Soolestik – meie aju (26. okt)

Soolestiku mikrofloora ( mikrobioom) tähtsust on hakatud laiemalt meditsiinis kajastama alles alates 2007. aastast. Tänaseni on meditsiinis mikroobid haigust tekitava kajastuse tõttu “pahade poiste” rollis ja nende hävitamine on iga põletiku korral aktuaalne.

Selleks, et mõista, mis ülesanne on  mikroobidel kehas, tuleb selgeks teha mõiste PÕLETIK – miks ja millal see tekib ning kuidas seda olukorda lahendada keha terviku seisukohast ja mis tähtsus on immuunsüsteemil selles protsessis.

  1. Haiguste käsitlus läbi keha energeetika (2. nov)

Viimases loengus käsitleme arusaamu haigusseisunditest– miks miski on tekkinud ja mida teha, et oma keha tervendada.

Loengud toimuvad Tallinnas, Tao keskuses.

 

Allikad ja lisainfo: Riina Raudsiku koduleht, loengud Piletilevis

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt