Linda lugu: kuidas ma vererõhu korda sain, podagrast vabanesin ja jõu taastasin

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. märts 2017 kell 7:12old-lady-in-a-red-coat-old-woman-walking-clipart_1920-1272Linda on 68-aastane naine, kellel on olnud elus mitmeid raskeid katsumusi, kuid kes tänu poja initsiatiivile tegi elus kannapöörde ja võttis vastutuse oma tervise eest. Ta kirjutas meile loo endast, soovides teistele oma kogemuse põhjal usku sisendada, et ka tema vanuses võib inimene olla terve, ei pea hunnikute viisi ravimeid võtma ning on võimalik üle saada kõige rängematest probleemidest.

 

Linda*, kuidas sai alguse teie tervenemise teekond?

Oktoobris 2016 liitusin tervisegrupiga, kuhu broneeris mulle aja minu poeg. Minu kehas ei olnud kohta, mis oleks olnud terve. Terviseprobleemid jälitasid mind iga päev ja mul polnud enam jõudu üle 200-300 meetri järjest liikuda, hakkasin hingeldama. Olin usu tervenemisse kaotanud ja endale sisendanud, et ju see nii peabki olema, sest olen elus liiga palju tööd teinud, teadmata, mis on puhkus. Lisaks soovitasid arstid kaebusi esitades ka alati passi vaadata.

Viiekümnenda eluaastani ei teadnud ma, mis on haigus, kuid viimase 5 aastaga oli tervislik seisund väga hulluks läinud. Asjale aitas kaasa ka raske üleelamine, kuna jäin kodust ilma, pank võttis selle ära. Peale seda sündmust hakkas mul peaaegu üleöö silmanägemine halvenema, mistõttu opereeriti mõlemat silma. Vererõhk tõusis nii, et ka 4-5 erinevat ravimit ei suutnud seda ohjata. Lisaks hakkasid valutama jalad ja varbad, diagnoositi podagra. Ma ei saanud poolteist kuud voodist valude tõttu välja.

Sain kuhjaga ravimeid, nelja erinevat vererõhku langetavat ravimit, milles oli ka vett väljaajav komponent. Suu kuivas pidevalt, liigesed valutasid ja tursusid aina rohkem, pea kumises, tasakaal oli kadunud, südame rütmihäired kimbutasid aina sagedamini ja kui tasapisi liikuma sain hakata, siis virvendas kõik silme ees ja jõudu polnud üldse. Suukuivuse kohta ütles arst, et see on suhkruhaiguse esimene sümptom ja ilmselt jään varsti diabeeti. Vett väljaajava vererõhuravimi kasutamine jätkus ja suukuivus aina süvenes, vaatamata sellele, et jõin puhast kraanivett. Septembri lõpus tekkis mul ajuatakk. Kiirabi käis mitu korda. Kui peale seda arsti juurde läksin, öeldi, et ise oled süüdi, kuna liikusid liiga palju. Mul kadus igasugune lootus, et tervis veel paraneks.“Kas tõesti pean sellisena oma elupäevad lõpetama,“ mõtlesin suure murega iga päev.

 

Missugune oli teie haiguse prognoos?Mulle öeldi, et olen juba nii vana ja see on loomulik, et sellised kaebused on. Öeldi, et ka vererõhu tõus käib kaasas vanusega ja ilma tablettideta võin saada aju või südamelihase infarkti. Määrati vere vedeldajad.

 

Kuhu teie poeg teid suunas?

Poeg leidis kuulutuse, kus kutsuti osalema südame ja vererõhu probleemidega inimesi üks aasta kestvasse pilootuuringusse.

Loengute, vestluste ja nõustamiste käigus muutsin oma eluviisi. Meile selgitati haiguste olemust, emotsioonide osa haiguste tekkel, ainevahetuslikke protsesse, vestlesime ja arutasime terve grupiga koos tervise teemadel. Alustasin ka vee tarbimist, tasa ja targu. Anti vee koostis (dr Riina Raudsiku soovituste järgi – toim.), räägiti toitumise tähtsusest, tervenemise algul tekkivatest tagasilöökidest. Kohtusime iga kuu. Hakkasin tarvitama D3 vitamiini 8000 RÜ päevas, mul oli puudu B12 vitamiinist, C-vitamiinist, seleenist. Pidin puhastama looduslike vahenditega oma soolestikku, et ained omastuksid.

Paar esimest kuud oli muutusi veel vähe, aga kuna meile selgitati, missuguse ajavahemiku jooksul võiks hakata lootma positiivseid tulemusi, siis ei kaotanud ma usku. Täpselt 05. jaanuaril 2017, so 3 kuud peale muutuste sisseviimist oma elus, normaliseerus minu  vererõhk, jõudu hakkas tasapisi juba enne juurde tulema, kumin peas kadus, süda pole enam peksnud. Kõnnin päevas mitu kilomeetrit ja aina paremaks tervis läheb. Kolm kuud õige vee joomist ja ime juhtus! Nüüd on ka kusihape normaalne ja podagrast pole jälgegi. Muidugi selgitati mulle ka seda, et kui unustan vee tarbimise, liikumise ja mitmekesise tervisliku toitumise, siis umbes 3 nädala pärast hakkab kõik jälle allamäge minema. “Teie tervis on teie enda käes, nagu näete,“ öeldi mulle.

Aitäh kogu grupile ja kõigile nõustajatele, kes meie tervisega tegelevad!

 

*nimi muudetud, toimetusele inimene teada.

Foto: clipartfest.com

 

Intervjueeris Sander Soomaa

 

NB! Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt