Katkend dr Riina Raudsiku uuest raamatust: Tulevikumeditsiinist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. september 2018 kell 13:10Avaldame täna dr Riina Raudsiku uuest raamatust “Tagasi tervise juurde – haiguste loomulik läbipõdemine on tugeva immuunsüsteemi alus” katkendi , kus doktor räägib tulevikumeditsiinist. Raamatu tutvustuses seisab: “Inimesed ägavad ravimite koorma all, aga krooniliste haigete arv kasvab. Seda näitab statistika. Haiguste ilmnemisel vajavad inimesed teejuhti, kes sisendaks neile usku ja õpetust sellest, et tervenemine on protsess ning see pole seotud eluaegse ravimite võtmisega, vaid sihipärase ja teadliku tööga iseenda kallal, kasutades vajadusel ravimeid ajutiselt. Isetervenemine pole müüt, vaid reaalne keha võime. Riina Raudsik on 40 aastase staažiga arst, kes täna naudib pensionipõlve, peab loenguid ja kirjutab raamatuid. “Olen teadlik, et minu vaated ei pruugi kõigile meeldida, aga inimesed ongi erinevad. Olen siia kirja pannud oma pika elu ja arstitöö kogemuse, nii nagu minu süda õigeks peab,” ütleb Raudsik ise.

 

INFORMAATILINE MEDITSIIN – tulevikumeditsiin

Teadus areneb väga kiiresti, lausa plahvatuslikult. Informatsioon jõuab igast maailma otsast meieni sekunditega. Inimesed on leiutanud tehnilisi seadmeid, kuidas kehast ja vaimsest seisundist paremat informatsiooni saada. Areneb informaatiline meditsiin, energeetiline meditsiin. Mida see tähendab?

See tähendab, et kõik see, millest eespool kirjutasin, ongi keha võime informeerida meid kehas toimuvatest energeetilistest protsessidest. Organism annab meile oma seisundist füüsiliselt teada, et toimetamine tervenemise suunas on alanud: püütakse taastada tasakaalu happe ja aluse vahel, füüsise ja vaimu vahel, bakterite erifraktsioonide ning seente ja bakterite vahel, mineraalide osas jne. Kui me seda infot õigesti vastu võtaks ja oma organismi teadlikult tasakaalu poole suunama hakkaks, siis terveneksimegi.

Meid peaksid tekkinud olukorrast informeerima arstid, kes tunnevad kehas toimuvate füsioloogiliste protsesside olemust ja saavad kaasaegsete uuringutega teada, millest alustada keha toetamist ja tervenemisprotsesside lõpuleviimist. Sümptomid on ju informatsioon alanud tervenemisest.

Ka mina olen pidanud sümptomeid haiguste tunnuseks ja võib-olla polekski see raamat sündinud, kui ma oleksin mõtlemise lõpetanud ja jätnud info vastu võtmata ning kohandunud šabloonide järgi ravimisele, mida meile tänapäeval intensiivselt peale surutakse, robotiseerides meditsiini.

Meditsiin on liikunud tundlikult tasakaalustatud teaduse ja kunsti vallast, mis on detsentraliseeritud, arengule avatud ja ainulaadses vormis väljendatud, ühekülgse dogmaatilise ja korporatsiooni kõigutamatu diktatuuri suunas. Kasutatavate protokollide kuulekas järgimine on arstile väga mugav, ta ei pea enam mõtlema ega võtma vahel hirmutavat vastutust otsustamise osas. Masinad andsid diagnoosi ja universaalselt kasutusele võetud raviprotokoll dikteerib edasist suunda. Igale haigusele (sümptomile) vastab automaatselt üks ravim. Niiviisi pole enam vastutust ja kuidas ka ei läheks, ei saa ükski kohtunik õnnetuse puhul arsti süüdi mõista. Kui patsient ei reageeri ravile tulemustega, siis ongi see tema süü ja sageli jäetakse ta saatuse hoolde.– Ty Bollinger “Tõde vähist“, 2016 (eesti keeles 2018).

Jah, meditsiin ei ole enam ammu tervendamise kunst, vaid juhenditesse kinnistunud tegevus, kus usku haigustest paranemisse ei anta ja inimesi hoitakse ravimite orjuses ning teadmatuses sellest, et tervenemine on võimalik.

Iga rakk on patarei, mis energiat tootes peab ise olema aluseline. Rakumembraan kindlustab talle elu ja mälu ning rakkude häving on elu alustala lõhkumine – pole mälu, pole elu. Informatsioon seiskub.

Võimsaim infokandja kehas on vesi ja võimsaim informaator on immuunsüsteem. Neurokeemiliste protsesside kaudu annab keha ka iseendale infot kehas toimuvast ning organsüsteemid ja signaalained teenivad meid vastavalt sellele informatsioonile. Keha on dünaamiliselt toimiv isekorralduv tervik, kus kõik muutub iga sekund, mistõttu on juba eos vale mõne keemilise ravimi eluks ajaks määramine.

Meditsiini ei saa lahutada ka energeetikast, sest keha toodab vahetpidamata energiat orgaaniliste hapete lammutamise kaudu. Informaatiline meditsiin, millest varsti räägib kogu maailm juba avalikult, on informatsiooni levik vastavalt energeetilistele protsessidele kehas ja keha vastus olukorrast, kas energeetilised protsessid on tasakaalus või mitte. Heaolu tähendab tasakaalu, kaebused aga märgivad keha võitluse algust immuunsüsteemi vahendusel: põletiku arendamine keha kaitseks ja taas tasakaalu viimiseks.

Informaatiline meditsiin tähendab kõige muu kõrval ka seda, et keha ise on ka infoallikas. Veelkord Hippokratest tsiteerides: “Haigused on organismi toksilistest elementidest puhastav kriis. Sümptomid on organismi loomulik kaitsereaktsioon.“

Kui sümptomitest võtta õige info ja asuda keha tervendama keskkonda tasakaalustades, siis toimubki paranemine. Kui sümptomeid pärssida keemiliste preparaatidega, mis takistavad adekvaatse info levikut kehas, pole võimalik terveneda, kuid on võimalik vabaneda sümptomitest ja nõrgestada oma immuunsüsteemi. Kui informatsioon patsiendile on adekvaatne, on tervenemine meie enda kätes. Arsti ülesandeks peaks olema hirmu hajutamine ja kontroll selle üle, kas konkreetne patsient suudab kriisiolukorrast loomulike jõududega välja tulla või vajab ta ajutist toetust medikamentidega. Väga viletsa immuunsüsteemiga inimesel võib tekkida probleeme ja sisekeskkonna tasakaalu viimine ei pruugi alati õnnestuda. Siis tuleb appi arst.

Arstidel tuleb tagasi saada õigus valida oma patsientidele ravi parima teadmise ja äranägemise järgi. Taastada tuleb arstimise kunst. Meditsiini ei tohi jagada alternatiivseks ja ravimmeditsiiniks, sest kõik, mis tervendab, ongi meditsiin, nagu see oli enne 1910. aastat.

 

Riina Raudsik

 

Allikas: Riina Raudsik “Tagasi tervise juurde” (Pilgrim, 2018)

NB! Dr Raudsiku raamatu esitlusloeng toimub 26.septembril kell 18 Eesti Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis.

Foto: pilgrim.eeKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt