USA Gatorade’i joogid sisaldavad leegiaeglustit

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. jaanuar 2013 kell 11:18Foto: By Gatorade – Own work, Public Domain, Wikimedia Commons

Naturalnews.com vahendab, et USA-s müüdavad Gatorade’i energiajoogid sisaldavad broomitud taimeõli (BVO), mis on tuntud leegiaeglustina.

Gatorade’i kaubamärgi omaniku PepsiCo pressiesindaja Molly Carter rääkis La Timesile, et nad on arutanud BVO eemaldamist energiajoogist umbes aasta, hetkest, mil nad avastasid uue ja parema koostisosa, mis ei muudaks joogi senist maitset. Carter väidab, et 200 000 allkirjaga petitsioon Change.org lehelt, mis nõuab BVO eemaldamist spordijookidest, ei mõjutanud oluliselt ettevõtte otsust.

 

Gatorade’i tootja lubab, et juba paari kuu pärast asendatakse BVO uue „maitse ja värvi emulgaatoriga“ – sahharoos-atsetaatheksaisobutüraadiga (SAIB). Carter kinnitas, et kindlat kuupäeva, millal uuendatud joogid välja tulevad, ei ole määratud. Gatorade’i maitsed „hakkavad jooksvalt uuenema järgmistel kuudel,“ ütles Carter. „Me ei võta Gatorade’i tootmisest ära. Me ei usu, et meie tooted on tervisele ohtlikud,“ kinnitas ta.

 

BVO on keelatud toiduainete ja jookide lisandina Euroopas ja Jaapanis. Aga seda on kasutatud aastakümneid USA jookides nagu Gatorade, Mountain Dew, Squirt, Fanta Orange, Sunkist Pineapple, Powerade Strawberry Lemonade ja Fresca Original Citrus.

BVO-d sisaldavad joogid on uurimuste kohaselt põhjustanud nahakahjustusi, mälukaotust ja närvisüsteemi häireid. Ajakirjas Scientific American Magazine ilmunud artiklite põhjal on uuringud näidanud, et BVO võib koguneda kudedesse.

 

Teaduslikes katsetes kasutatud hiirtel, kellel oli pikaajaline ligipääs BVO-le, ilmnesid mõningatel juhtudel tervise ja viljakuse probleemid. BVO-d on peetud inimestele ohutuks, kuna vastavad lahendused on välja töötatud taimsetel alustel. Paraku on nendeks köögiviljadeks soja ja mais, mida on tavaliselt geneetiliselt muundatud.

Ameerika Ühendriikide Toidu ja Ravimiagentuur (FDA) kiitis juba 1977. aastal heaks BVO toidu või joogi lisaainena (15 osakest miljoni kohta). See näitaja põhineb „tööstuslikel uuringutel“. Huvitav, milline tööstusharu see olla võiks?

 

Täispikk artikkel portaalis Naturalnews.com.

Petitsiooni saad vaadata siit.

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt