Rapla gümnaasium keelas koolis energiajookide tarbimise

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. märts 2013 kell 8:49 

Märtsikuu algusest kehtib Rapla ühisgümnaasiumis uus kodukord, mis sätestab, et õpilastel ei ole lubatud koolis ega kooli territooriumil energiajooke tarbida. Sellekohane punkt on lisatud õpilaste õiguste ja kohustuste juurde, kirjutab Raplamaa Sõnumid.

 

Rapla ühisgümnaasiumi direktor Imbi Kalbergi sõnul on sellise punkti lisamine tingitud õpilaste käitumisharjumustest koolis. Nii kooli juhtkond kui ka õpetajad olid märganud, et osa õpilasi tarbib regulaar­selt energiajooke ka koolis viibides.

Ergutavate jookide kahjulikkusest on õpilastele koolitundides räägitud. “Oleme ikka õpilastele rääkinud, millist mõju need joogid avaldada võivad ning tegelikult lapsed saavad ka aru, et need on halvad. Samas on need joogid ju maitsvad,” rääkis Kalberg.

2012. aasta alguses läbi viidud üle-eestilisest koolitoidu­uuringust selgus, et energiajoogid on Eesti õpilaste seas laialt levinud ning laste seas on juba üksjagu neidki, kes joovad energiajooke suisa iga päev.

 

Allikad: Tarbija24, Raplamaa Sõnumid

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt