Vaarikas – taim, mille lehti peaks leiduma kõikide naiste ravimikapis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. juuni 2020 kell 11:24RASPBERRIES AREesti koduaedades ja metsades laialt levinud harilik vaarikas (rubus idaeus) on väärtuslik põõsas, sest ravimiseks saab kasutada kõiki tema osi – lehti, varsi, õisi ja vilju. Vaarika lehti korjatakse selle õitsemise ajal, marju süüakse värskelt või moosina, sobib ka külmutamiseks.

Tänane “Ajatu” ilmus Telegramis esmalt märtsis 2015.

 

Vaarikas on taim, mille lehed peaksid kõikide naiste ravimikapis olema esimesel kohal. Tegemist on pehme ja turvalise taimega, mis toetab ja lõõgastab emakalihaseid. Vaarikat peetakse lapseootel naiste taimeks, mille lehti tuleb tarvitada regulaarselt raseduse ajal, et nahka säästa venitusarmidest ja kergendada ning kiirendada sünnituse kulgu.

Kahjuks on vaarikas Eesti (loodusravi)meditsiinis naiste teena alahinnatud või kogunu tundmatu, ka ämmaemandad ei oska seda imetaime naistele soovitada. Mõnel vaarikalehtede tootjal on pakendi infolehel koguni kirjas, et raseduse ajal ei tohi seda tarvitada, kuid tegu on väära infoga – just vaarikat kõik rasedad naised tarvitama peaksidki, sest vaarikas:

• raseduse esimesel trimestril leevendab hommikust iiveldust
• raseduse teisel ja kolmandal trimestril aitab veritsevate igemete korral
• raseduse kolmandal trimestril muudab emakat enne sünnitust elastsemaks
• muudab naha ja pikilihased elastseks, seega vähendab venitusarmide ja sünnitusel rebendite teket
• stimuleerib piima tekkimist
• kiirendab ja kergendab sünnitust
• aitab peale sünnitust emakal kiiresti

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt